Марчевський: Не можна звинувачувати медиків, які звільняються через COVID-19

Артем Марчевський Фото з відкритих джерел

Не можна звинувачувати медиків, які йдуть з роботи через пандемію коронавірусу. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив керівник Молодіжного крила ОПЗЖ Артем Марчевський.

На думку політика, проблема з кадрами в медицині безпосередньо пов'язана з рівнем заробітної плати та умов роботи лікарів.

"Величезна кількість медичних працівників звільнилася останнім часом і дуже важко їх у цьому звинувачувати. Давайте розберемося, чому вони звільняються. Чи знаєте ви, яка зарплата у медсестри? Повна ставка - 4 тисячі гривень. Чи забезпечують її індивідуальним засобами захисту? Не до кінця, скажімо так. І це в Києві. А що в регіонах? Ми бачили на початку епідемії репортажі їхніх різних медичних установ, де лікарі розповідали, що їм видавали по одній масці на тиждень. А маска придатна до використання всього 2 години. Як можна звинувачувати медсестру, яка отримує 4 тисячі гривень, не має ніякого соціального пакету і піддається реальній смертельній небезпеці. Я вважаю, що не можна її звинувачувати. Я розумію, чому вона йде. У мене дружина медик. Рік тому вона звільнилася, тому що ми порахували - для того, щоб дістатися на роботу і з роботи в Києві, вона витрачає трохи менше, ніж отримує. І це при суто транспортних витратах. Який сенс від такої роботи? Безробіття ж не тому, що лікарі погані і звільняються. Це результат бездарності управління. І ця історія почалася не вчора. Це все наслідки, в тому числі, і злочинної реформи Супрун, коли були знищені цілі галузі медицини. Коли лікар отримує 3 тисяч гривень, а касир у супермаркеті 10 - хто піде працювати в медицину?" - розповів Марчевський.