Мамка: Влада може спробувати законодавчо скасувати другий тур місцевих виборів - подано відповідну постанову

Григорій Мамка Фото з відкритих джерел

Влада може спробувати законодавчо скасувати другий тур місцевих виборів - подано відповідну постанову.

"Опозиція неодноразово заявляла про підготовку влади до втручання у хід місцевих виборів. Опитування від Зеленського - лише один з красномовних прикладів. Але з огляду на певні законопроєкти, представники монобільшості розглядають будь-які можливості втручання у хід волевиявлення громадян України. Зокрема мова йде про один з таких - Проєкт Постанови про внесення зміни до Постанови Верховної Ради України "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" № 4234 від 20.10.2020 (автор – нардеп від "Слуги народу" Тетяна Грищенко)", - заявляє народний депутат від ОПЗЖ Григорій Мамка.

Парламентар підкреслює, що очевидним завдання проєкту постанови є спроба легалізувати скасування другого туру місцевих виборів через пандемію коронавірусу. Зокрема проєкт складається з єдиного абзацу, а саме: "Повторне голосування з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови не призначається і не проводиться в період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2."

"Як це може виглядати в практичній реалізації, – пояснює Григорій Мамка. По країні пройде перший тур, якщо влада буде бачити, що кандидати від "Слуги народу" не проходять в першому турі, або взагалі з тріском програють – скличуть позачергове засідання ВРУ і під гаслами раптового та шаленого стрибка кількості захворілих на Ковід – приймуть пакет законів, зокрема й цей".

Представник ОПЗЖ резюмує, що без законно обраних голів може залишитися на невизначений строк багато громад та населених пунктів, а замість них керівництво буде відбуватися секретарем міської ради. Глобально - це буде означати колапс місцевого самоврядування в державі. Чи піде наразі на таке влада – важко сказати, але з огляду на те, що проєкт постанови подано – такий сценарій точно розглядається, як ймовірний".