Маєток для генпрокурора. На держдачі, де оселилася Венедіктова, великий особняк і персональне озеро. Відео

Особняк оточує живопліт з туй Владислав Бовтрук, "Страна"

Резонансною новиною вчорашнього дня став переїзд генерального прокурора Ірини Венедіктової на держдачу в Пущі-Водиці. Журналіст Володимир Бойко опублікував договір оренди на будинок, в якому оселилася глава ГПУ, а також всю таємницю цієї історії. Про це повідомляє "Страна.uа".

Виявляється, Венедіктова тепер живе в резиденції президента і платить за оренду величезного маєтку трохи більше $2 000 на місяць. "Страна" побувала в елітній місцевості, яка прихована в сосновому лісі на околиці Києва. З висоти пташиного польоту журналісти побачили, що на ділянці керівника силового відомства двоповерховий особняк, гостьовий будиночок, персональне озеро і тенісний корт.

Велика водойма з альтанками займає половину заднього двору Владислав Бовтрук, "Страна"

Як зазначається, сім'я Венедіктової ще в червні цього року в'їхала в резиденцію президента України загальною площею 675,1 кв.м за адресою: Київ, вул. Вишгородська, 85. Як пише Бойко, про це вона домовилася з Євгеном Єгоровим, обвинуваченим у кримінальній справі директором комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" Державного управління справами. Однак право проживати там мають тільки три особи: сам гарант, прем'єр-міністр і спікер парламенту.

Для того, щоб обійти цю норму, генпрокурор звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Прем'єр видав постанову з грифом "Для службового користування", де додав потрібну правку: "Будинки можуть використовуватися в порядку, визначеному суб'єктом управління, в період, коли вони вільні від проведення відповідних заходів і перебування або відпочинку таких осіб".

В опублікованому журналістом договорі оренди житла значиться, що щомісячна плата за знімання становить 63 000 грн. При тому, що утримання маєтку з держбюджету обходиться в 163 000 грн на місяць.

На території двоповерховий особняк і будиночок для гостей Владислав Бовтрук, "Страна"

Червоним на карті позначена заборонена територія для польотів дронів Владислав Бовтрук, "Страна"

Кореспонденти "Страны" вирушили оглянути нове місце проживання генпрокурора.

"Резиденція розташована на околиці Києва, поруч з Мінським масивом і Міністерськими озерами. Звідси однаково близько Пуща-Водиця і Вишгород. А ось до центру міста добиратися проблематично, особливо в годину пік. Шлях через Оболонь або площу Шевченка зазвичай сильно завантажений. Прямо біля будинку Венедіктової розташована поліклініка і госпіталь МВС Київської області", - зазначає видання.

Журналісти підняли квадрокоптер, щоб розглянути закриту територію держдач. Але підлетіти ближче, ніж на 100 метрів, не вдається. Пропадає сигнал, працюють так звані глушилки, які дають радіоперешкоди. Хоча, згідно з картою на сайті Державіаслужби України, на цю місцевість не поширюється заборона на польоти безпілотників. Але їм все ж вдається зробити кілька кадрів. З повітря видно, що на ділянці двоповерховий особняк з літньою кухнею. І окремо стоїть будиночок для гостей в такому ж стриманому стилі.

Як додається, у Венедіктової на задньому дворі велике озеро з двома помостами і альтанками. А також корт, де можна пограти у великий теніс.

Відзначимо, що в податковій декларації за минулий рік у генпрокурора і її сім'ї не значиться жодного об'єкта нерухомості в Києві. Також досі на сайті НАЗК (Нацагентство з питань запобігання корупції) не оприлюднено документ Венедіктової про актуальні витрати під назвою "повідомлення про суттєві зміни в майновому стані".

Loading...