"Майдан фінансувало посольство Литви": Екснардеп Жванія розкрив нові деталі і закликав генпрокурора відреагувати

Давид Жванія. Фото: УНІАН

Колишній народний депутат Давид Жванія, який у 2014 році входив у близьке коло соратників Петра Порошенка, заявив, що посольство Литви було одним із джерел фінансування Майдану, а внутрішнім каналом - "Діамантбанк".

Про це колишній нардеп заявив у відеозверненні, оприлюдненому в YouTube.

"Я також знаю про те, як фінансувався державний переворот. Фінансування захоплення влади здійснювалося декількома способами. Одним із зовнішніх джерел було посольство Литви, через яке передавалися гроші і зброя. А внутрішнім каналом був "Діамантбанк". У мене є документальні свідчення, що підтверджують мої слова. Тому я ще раз звертаюся до генпрокурора Ірині Венедіктової: відкрийте кримінальні справи, викличте мене на допит. Українці повинні, нарешті, дізнатися правду про те, що тоді відбулося", - сказав Давид Жванія.

Також Жванія зазначив, що реакції генерального прокурора досі немає, попри те, що з моменту його першого звернення, в якому він розповів про хабар єврочиновнику за підтримку Порошенка на виборах-2014, пройшов вже тиждень.

"Я ще раз заявляю, що я був членом злочинного співтовариства, яке вчинило державний переворот. Для допомоги змовникам я використовував і свій політичний вплив, і свою посаду голови Комітету з питань державного будівництва. Цей комітет на той час був ключовим для державних перетворень. У складі парламенту VIII скликання його повноваження були перерозподілені, від чого його значення зійшло нанівець. Але у 2014 році у мене були дуже вагомі повноваження, я надав їх змовникам", - заявив він.

Колишній нардеп також заявив, що Порошенко нацькував на нього порохоботів, які у замовних статтях звинувачують його в візитах до Москви. На його думку, це пов'язано з тим, що експрезиденту нічого сказати по суті обвинувачення, тому він намагається переконати своїх прихильників в тому, що його інформації не можна вірити. Порошенко навіть показував довідку про перетин Жванією кордону з Білоруссю.

"Довідку про перетин мною кордону Порошенко міг отримати тільки в СБУ, тобто СБУ, якою керує друг Зеленського Іван Баканов, продовжує брати хабарі. Більше того, СБУ бере хабар від Порошенка, який зараз готує повалення президента", - заявив Жванія.

Крім того, ексдепутат прокоментував слова Клімкіна про те, що той не міг передавати гроші за підтримку Петра Порошенка на виборах-2014 Ангелі Меркель, оскільки канцлер Німеччини не бере хабарів. "Одержувачем хабаря була не Меркель. Клімкін особисто передавав 5 млн євро за каналом посольства в Німеччині високопоставленому єврочиновнику", - сказав Жванія, додавши, що готовий розповісти про це більше на допиті в прокуратурі України чи Німеччини.

"Їх (організаторів Майдану 2014 року – ред.) цікавив тільки публічний, саме міжнародний резонанс. На першому етапі ніхто не розумів, чим це закінчиться. Ніхто не очікував, що Турчинов почне вбивати людей. Але, коли почалася кривава бійня, зупинити це вже було не можна", - додав Жванія.

Loading...