Лукашенко зробив вибір на користь РФ: У МЗС України прокоментували екстрадицію "вагнерівців"

Євгеній Єнін

Фото з відкритих джерел

Після такого кроку питання екстрадиції можна вважати вичерпаним

Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін заявив, що в питанні екстрадиції затриманих біля Мінська учасників ПВК "Вагнер" президент Білорусі Олександр Лукашенко прийняв сторону Росії. Про це український дипломат розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Якщо ... згадані громадяни відбули на територію Російської Федерації, то, безумовно, предмет для подальшого діалогу зникає сам по собі", - сказав Єнін.

Щодо доречності вести діалог із російською стороною на предмет екстрадиції заступник міністра зауважив, що "якщо у зазначених осіб є російські паспорти, то як Україна не видає своїх громадян, так і РФ або Білорусь так само не видають своїх громадян".

Новини за темою: Лукашенко отримав лист від Путіна щодо "вагнерівців"

Водночас Єнін зазначив, що в міжнародній практиці це правило не є абсолютним. Зокрема, він навів приклади США та Ізраїлю, де практикують видачу своїх громадян іншим країнам.

"Ми від самого початку не виключали можливості того, що лідер Білорусі буде розігрувати це питання, і буде використовувати (затриманих, - ред.) як розмінну карту, насамперед, з РФ. І тепер ми побачили, що він зробив вибір на користь російської сторони. І, тим не менше, наші органи досудового розслідування і прокуратури зробили все належне для того, щоб вичерпати всі можливості для видачі цих правопорушників українській стороні", - розповів дипломат.

Новини за темою: Все буде врегульовано: Путін і Лукашенко обговорили затримання 33 "вагнерівців"

Нагадаємо, раніше стало відомо, що уряд Республіки Білорусь передав Російській Федерації 32 бойовиків ПВК Вагнера, яких раніше затримали неподалік Мінська. 

Вночі 29 липня поблизу Мінська затримали 33 бійців ПВК "Вагнер", які прибули "для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії".

Згодом було встановлено імена і прізвища затриманих. Як з'ясувалося, серед них є громадяни України.

У зв'язку з цим Україна заявила про намір офіційно звернутися до Республіки Білорусь з клопотанням про екстрадицію "вагнерівців", яких також підозрюють у військових злочинах на Донбасі.

Пізніше Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова провела телефонну розмову з генпрокурором Білорусі Олександром Конюком стосовно екстрадиції "вагнерівців". Останній заявив, що рішення про видачу вказаних осіб буде прийнято тільки після одержання відповідних звернень правоохоронними органами країни.

Також Офіс генерального прокурора звернувся до Генеральної прокуратури Білорусі із запитами про видачу 28 бійців ПВК "Вагнер"

Loading...