Лукашенко заявив про гібридну війну проти Білорусі, серед підозрюваних - Україна

Олександр Лукашенко Фото з відкритих джерел

Лукашенко заявив, що не знає, на що здатні "провокатори"

Президент Білорусі Олександр Лукашенко напередодні виборів президента заявив про те, що проти його країни йде гібридна війна, але хто у ній зацікавлений - невідомо. Про це він заявив на нараді щодо забезпечення безпеки виборчої кампанії, передає БЕЛТА.

За його словами, напередодні виборів нібито багатьох провокаторів вдалося виявити "тільки завдяки пильності громадян".

"Чесно зізнаюся, і, напевно, ви мені нового не скажете: ми не знаємо, на що вони здатні. Ми навіть не знаємо, хто вони. Або це американці з натовцями, або з України нас хтось підганяє, або нас східні брати так сильно "люблять" - ми навіть не знаємо. Йде гібридна війна проти Білорусі, і ми повинні чекати капостей з будь-якої сторони", - заявив Лукашенко.

Новини за темою: Україна передасть Білорусі дані про злочини членів ПВК Вагнера, – Аваков

Нагадаємо, вночі 29 липня поблизу Мінська затримали 33 бійців ПВК "Вагнер", які прибули "для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії".

Згодом було встановлено імена і прізвища затриманих. Як з'ясувалося, серед них є громадяни України

У зв'язку з цим Україна заявила про намір офіційно звернутися до Республіки Білорусь з клопотанням про екстрадицію "вагнерівців", яких також підозрюють у військових злочинах на Донбасі.

Зауважимо, в Росії заперечують свою причетність до цього інциденту. За словами посла, бойовики поїхали в санаторій нібито через те, що запізнилися на рейс в третю країну.

"Вони хотіли вилетіти з Мінська в Стамбул 25 липня і не планували перебувати в республіці тривалий час, а вже пізніше планували повернутися в Москву з іншої держави також літаком, минаючи територію Білорусі", - додав він. 

Самі ж "вагнерівці" заявили, що у Білорусі вони мали намір оглянути Собор Святої Софії.

Loading...