Новини » Світ Читать эту новость на русском

Лукашенко планує змінити Конституцію Білорусі

Президент країни вважає, що необхідно дати більше повноважень місцевій владі

Олександр Лукашенко Фото з відкритих джерел

Президент Білорусі Олександр Лукашенко хоче прописати в Конституції Республіки Білорусь "перерозподіл влади нагорі". Про це він заявив під час зустрічі з працівниками місцевого виробництва, передає БЕЛТА.

За словами лідера країни, змінити основний закон можна упродовж двох років, але ті варіанти, які запропонували, йому не сподобалися. "Люди просто бояться вносити більш рішучі зміни в Конституцію. Я думаю, нам це треба зробити. До прийняття Конституції ми взагалі багато зробимо в плані передачі повноважень вниз – до голів райвиконкомів, губернатора", – повідомив Лукашенко.

На думку білоруського президента, місцева влада повинна мати ширші повноваження на своїй території, тому що "на місцях їм видніше". "Що стосується перерозподілу повноважень нагорі – президент, парламент, уряд, – це все повинно бути прописано в Конституції".

Олександр Лукашенко також зазначив, що зміни до Конституції прийматимуть на референдумі, результати якого визначать, як буде рухатися Білорусь. Якщо країна піде шляхом реформ й приватизації – "це не зі мною, я не піду на злам соціального устрою нашої країни", – додав президент.

Проте, за словами Лукашенка, повернення до Конституції 1994 року – це рух назад, оскільки 90-ті були не найкращими роками країни. "Можливо, комусь хочеться повернути (Конституцію 1994 року – ред.) – нехай повернуть, тільки не треба говорити про реформу і рух уперед, якщо ми народ ведемо назад".

Новини за темою: Білорусь відмовилася видати Україні банкіра, пов'язаного з Януковичем

Раніше повідомлялося, що Олександр Лукашенко звинуватив Росію у втручанні у вибори президента Білорусі. В Росії вважають, що ці заяви не відповідають дійсності.

Голосування на виборах президента в Білорусі заплановане на 9 серпня.

Loading...