Льовочкін: Введення ринку землі є несвоєчасним і непідготовленим

Народний депутат Сергій Льовочкін "Опозиційна платформа - За життя"

"Опозиційна платформа – За життя" внесла поправки до законопроєкту для його покращення

Народний депутат України Сергій Льовочкін заявив, що фракція "Опозиційна платформа – За життя" вважає введення ринку землі несвоєчасним і непідготовленим.

Про це він сказав під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK.

Сергій Льовочкін наголосив: "Опозиційна платформа – За життя" виступає категорично проти прийняття закону про ринок землі зараз і в такому вигляді.

"Причини тут дві: перша – ми вважаємо, що таке рішення може прийматися лише після того, як буде покращена ситуація в країні. Тому що українці не зможуть собі дозволити купувати землю, бо земля буде скуплена банками та іноземцями. Друга причина – таке рішення може бути ухвалене парламентом, взагалі державою тільки після загальнонаціонального референдуму. Це теж наша принципова позиція. Ми вважаємо введення ринку землі несвоєчасним і непідготовленим", – сказав народний депутат.

Новини за темою: Як в Києві мітингували проти ринку землі під стінами Верховної Ради та на Банковій

Окрім цього, Сергій Льовочкін нагадав, що "Опозиційна платформа – За життя" внесла поправки до законопроєкту для його покращення.

Новини за темою: Для розгляду закону про ринок землі потрібно 2,5 місяці: Політичний експерт прогнозує колапс у країні

"Ми розуміємо, що існує монобільшість і що у неї є достатньо депутатів для того, аби протягнути це рішення. Тому ми пішли шляхом покращення закону. Але, на жаль, ми бачимо, що закон не покращується завдяки поправкам і залишається таким критичним, як він був у первісному вигляді. Тому ми категорично проти прийняття цього закону і будемо робити все можливе для того, щоб він не був прийнятий", – додав депутат Льовочкін.

Нагадаємо, вчора, 6 лютого Верховна Рада розглядала у другому читанні законопроєкт щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, яким запроваджується відкриття ринку землі. Вранці голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія анонсував так звану земельну ніч у парламенті. Також він зізнався, що якби не "Опозиційна платформа – За життя", то землю продали б ще 2 місяці тому.

Тим часом близько 10:00 біля будівлі Офісу президента у Києві почали збиратися люди, незгодні з введенням ринку землі. Аграрії, присутні на акції протесту, вимагали зустрічі з президентом. Серед вимог мітингувальників – проведення всеукраїнського референдуму з приводу продажу землі.

У той час, коли люди протестували під вікнами Ради, всередині будівлі парламенту розпочалися сутички між депутатами фракцій "Батьківщина" та "Слуга народу". Група депутатів хотіла прорватися до президії, але їх не пускали колеги від "Слуги народу" – так біля президії сталася масова штовханина. Водночас на вулиці теж не обійшлося без конфлікту – між силовиками та мітингувальниками сталися сутички.

У результаті Верховна Рада розглянула 184 поправки до законопроєкту про ринок землі і жодну з них не підтримала. Всього у документі 4018 правок. 

Сьогодні, 7 лютого, у порядку денному ВРУ значиться всього один законопроєкт №2178-10 про запровадження ринку землі, який частково розглядався напередодні.Loading...