live

Льовочкін про евакуацію з Уханя: Уряд мав забезпечити інформаційну та мобілізаційну кампанії

Народний депутат Сергій Льовочкін "Опозиційна платформа - За життя"

Робота уряду у цих умовах була неадекватна та неефективна, каже нардеп

Уряд мав забезпечити інформаційну та мобілізаційну кампанії для того, щоб пояснити місцевим мешканцям, куди збиралися евакуювати українських громадян з китайського міста Ухань, що це безпечно.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Сергій Льовочкін.

Парламентар прокоментував події, які напередодні розгорілися у Полтавській області, у Нових Санжарах, де місцеві мешканці вийшли на акцію протесту проти розміщення евакуйованих з китайського міста Ухань.

"Тут є дві дуже важливі теми. Перша тема – це чому уряд не створив належних умов, у тому числі інформаційного характеру, не пояснив українському суспільству, жителям тих міст або місць, куди збиралися евакуювати українських громадян, не пояснив, що це безпечно, не пояснив, що будуть створені абсолютно нормальні умови для тих, хто повернеться, тощо. Потрібна була й інформаційна, і мобілізаційна кампанія, коли було б все підготовлене, коли все мало добре працювати. На жаль, цього не відбулося", – зазначив народний депутат.

Новини за темою: Переселенці з Донецька привезли продукти для евакуйованих українців у Нових Санжарах

Іншим питанням, на яке немає відповіді, каже Сергій Льовочкін, є евакуація іноземців.

"Навіщо евакуювали іноземців? Щоб отримати подяки від інших держав або створити тут хаб для, можливо, інфікованих? Це теж незрозуміло. Якщо це збиралися робити, знову ж таки, треба було пояснити суспільству, публічно ухвалити ці рішення, і тоді це робити. У нас просто немає відповіді на ці питання. А розмови про те, що це нібито провокації…, то це взагалі дурниця. Мені здається, що це ще раз свідчить про те, що абсолютно неадекватна і неефективна була робота уряду у цих умовах", – зазначив народний депутат.

Протести місцевих мешканців парламентар пояснює поганою поінформованістю, і відповідальність за це лежить на Кабміні, вважає Сергій Льовочкін.

Нагадаємо, евакуйовані із Уханя українці перебувають на карантині у медичному центрі Національної гвардії України "Нові Санжари" у Полтавській області.

Після повідомлення про розміщення українців у Нових Санжарах почались протести місцевих жителів, їх заспокоювали правоохоронці.

За підсумками сутичок у Нових Санжарах поліція Полтавської області відкрила п'ять кримінальних проваджень.

Як виявилося пізніше, більшість із затриманих внаслідок сутичок у Нових Санжарах через приїзд евакуйованих з Китаю виявились не місцевими жителями.

Loading...