Людина, яка виконувала функції президента, шкодила своїй країні, – Медведчук про "плівки Деркача"

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Петро Порошенко, людина, яка виконувала функції президента протягом 5 років, не просто зловживав своїм службовим становищем – він шкодив своїй країні.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Зараз знову підняли цю тему. От скажіть, а для мене, що нового він сказав, пан Порошенко у своїй доповіді своєму господареві тоді, віцепрезиденту Байдену. Він сказав з приводу вимог МВФ і тарифів. Його попросили підняти на 75%, а він підняв на 100%. Він цим хизується, він пишається цим.

А з приводу того, що мільярд кредиту, який повинні дати США за зняття генерального прокурора Шокіна, то хіба ми цього не знали? А хіба ми не читали це у спогадах цього ж Байдена? А хіба ми не знаємо, чому давався цей кредит і чому потрібне зняття генерального прокурора? Тому що він розслідував кримінальну справу стосовно структури, до якої мав стосунок син пана Байдена. І що? Отже, хтось цього не хотів, хтось це не ініціював. Ні.

А чому це зараз виникло? Чому така активність Джуліані, чому його зустрічі з багатьма представниками і політиками України? Чому з'явилася його заява і фільм в США, який має таку, скажімо, знакову назву про те, що смерті на Майдані розслідувалися, про те, що розслідувалися масові злочини, про те, про ситуацію, в яку потрапила Україна. І зараз з'являється оприлюднення цих плівок. Але ж це все неспроста. Тому що почалася жорстка виборча кампанія в Штатах, і Байден – один з головних кандидатів на пост президента, вибори якого відбудуться в листопаді. І сьогодні це акцентується увага на цьому і це піднімається.

Новини за темою: Вашингтонський обком в дії: Байден міг зняти або призначити уряд в Україні, – Медведчук

Так, в Держдепі нібито сказали, ми, по-перше, не знаємо, яка там була відмашка і хто там, що казав з цього приводу, але невже ви думаєте, що той же Деркач і ті, хто оприлюднив ці плівки, вони просто, знаєте, їм було нудно весь цей час, і вони вирішили підлити масла у вогонь. Я так не вважаю. Це все системна, цілеспрямована робота. І я думаю, що головний удар навіть не стосовно Порошенка, а щодо Байдена, але те, з чого почалося ваше питання, – йдеться про ситуацію в країні. Мова йде про те, що людина, яка виконувала функції президента протягом 5 років, вона не просто зловживала своїм службовим становищем, тому що в її діях є ознаки кримінального злочину, а вона шкодила своїй країні. Вона виступала проти інтересів своєї країни. І для того, щоб це не повторювалося в майбутньому, природно, це має бути розслідувано, природно, цьому повинна бути дана правова оцінка – об'єктивна правова оцінка", – заявив Віктор Медведчук.

Раніше Віктор Медведчук заявляв, що оприлюднені аудіоматеріали про розмову ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена і п'ятого президента України Петра Порошенка – це елементи зовнішнього управління.