Люди втратили довіру до влади і віру у завтрашній день, – Ставнійчук про низьку явку

Марина Ставнійчук Скріншот із відео

Чинна влада погано готувала проведення місцевих виборів, каже Марина Ставнійчук

Низька явка на місцевих виборах в Україні свідчить про те, що люди втратили довіру до влади і віру у завтрашній день.

Про це в ефірі марафону "Місцеві вибори в Україні" на телеканалі ZIK заявила заслужена юристка України, членкиня Венеціанської комісії у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук.

Гостя студії зауважила, що чинна влада погано готувала проведення місцевих виборів, які відбулися сьогодні в Україні. Вона зазначила, що голосування було доволі складним з огляду на те, що виборці не були ознайомлені з виборчою системою, мало могли прочитати виборчі бюлетені тощо.

Новини за темою: Це найнижча явка на місцевих виборах, соціологи і політологи будуть ще довго розбиратися, – Корнієнко

"Але найскладніше питання полягає сьогодні у тому, що явка була низька. Влада опирається на те, що це коронавірус, що карантин, що люди боялись заразитись на дільницях. А я вважаю, що низька явка на цих місцевих виборах навіть порівняно з низькою явкою, яка завжди спостерігається на місцевих виборах порівняно із загальнонаціональними, до парламенту чи президентськими виборами, – низька явка пов’язана з тим, що люди втратили довіру до влади у цілому. І найболючіше, що люди втратили віру у завтрашній день. Тому спостерігається така низька явка", – сказала Марина Ставнійчук.

Новини за темою: Кандидати мало кліпів випустили, – Карасьов про низьку явку на місцевих виборах

Нагадаємо, у неділю, 25 жовтня, в Україні відбулося голосування на місцевих виборах. 

У Центральній виборчій комісії назвали цьогорічні вибори депутатів обласних, районних, сільських рад, а також селищних, сільських і міських голів найскладнішими в історії України.

Станом на 19:00 правоохоронці відкрили близько 70 кримінальних проваджень.

О 20:00 виборчі дільниці в Україні зачинилися.

У ЦВК повідомили, що явка на місцевих виборах становила орієнтовно 37%.

У Комітеті виборців України заявили, що, незважаючи на низьку явку, місцеві вибори в Україні будуть визнані дійсними, а поставити під сумнів у цілому результати неможливо.Loading...