Лавров: Україна відмовилась від досягнутих у Берліні домовленностей щодо Донбасу

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров МЗС Росії

Йдеться про домовленності, які були досягнуті на зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки"

У п'ятницю, 10 липня, міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Київ у контактній групі з врегулювання збройного конфлікту на Донбасі відмовився від усіх домовленостей, досягнутих радниками лідерів "нормандської четвірки" на недавній зустрічі в Берліні. Про це повідомляють ТАСС та РИА Новости

Так, Лавров зазначив, що недавня зустріч помічників лідерів "нормандського формату" в Берліні була продуктивною, адже сторони досягнули низки домовленностей. Зокрема, йшлося про чергову фазу обміну утримуваними особами, а також було досягнуто домовленості в контактній групі про питання безпеки, включаючи узгодження текстів наказів. 

Крім цього, за словами російського міністра, в Берліні було узгоджено питання "подання Україною свого бачення документа, який буде містити поправки в Конституцію для цілей відображення особливого статусу районів Донбасу в повній відповідності з мінськими домовленостями".

Новини за темою: Росія взяла паузу для відповіді на позицію країн "нормандської четвірки"

Лавров запевнив, що за всіма трьома напрямами було досягнуто розуміння, які повинні були бути формалізовані у рішеннях контактної групи. Однак, згодом українська сторона відмовилася від цих домовленностей. 

"За всіма трьома домовленостями українська делегація в Мінську дезавуювала все те, що було узгоджено в Берліні. Ми звернули на це увагу. Дмитро Козак відповідне послання направив свої колегам", - зазначив Лавров.

Новини за темою: Зустріч лідерів "нормандської четвірки" може відбутися в серпні, - Резніков

Нагадаємо, нещодавно заступник голови адміністрації президента Російської Федерації Дмитро Козак заявив, що Україна до проведення зустрічі в "нормандському форматі" на вищому рівні повинна ухвалити десятки законів. 

Loading...