Ламали двері навіть в офіс адвокатів: В офісі парторганізації ОПЗЖ серед ночі сталося незаконне проникнення

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

У ніч з 6 на 7 серпня в Дніпрі представники ДФС вчинили незаконне проникнення в офіс партійної організації "Опозиційна платформа – За життя". Без пред'явлення будь-яких документів, без відповідного рішення суду зламували двері навіть в офіси адвокатів, які захищені Українським законодавством від подібних вторгнень.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник Дніпропетровської обласної організації "Опозиційна платформа - За життя" Геннадій Гуфман.

"Нацкорпус, який приходив "у гості" до мене додому, мабуть, не спрацював і з завданням не впорався. Прислали ДФС. Вночі. В офіс. Напевно, шукали Виборчий Кодекс і карту Дніпропетровської області. Що ще напередодні місцевих виборів може бути в партійному офісі?

Судячи з того, що без рішення суду ламали двері навіть в офіси адвокатів, захищені законом від вторгнення, думаю, поруч з Виборчим Кодексом я буду тримати побільше різних законів України. Може, перевертаючи догори дном графіки нашої виборчої кампанії, вони хоч краєм ока в закони зазирнуть…

Всі, хто не Слуги народу, - тепер вороги. Вороги Слуг?", - написав Геннадій Гуфман.

Як прокоментували в парторганізації, на даний момент складно трактувати це незаконне проникнення в офіс партії: "Складно сказати - це спроба залякати або просто помилка? Особливо насторожує те, що вторгнення відбулося, в тому числі, і в офіс юристів-адвокатів, які супроводжують діяльність партійної організації".

Відомо, що жодних документів, які є підставою для проведення таких дій, співробітники ДФС не надали. Геннадій Гуфман вже прокоментував ситуацію також і в ефірі національних телеканалів. Зокрема, він зазначив, що, на жаль, практика подібних протиправних і незаконних дій з боку державних відомств стає нормою, і не виключає, що подібне може повторитися.

"У кримінально-процесуальному кодексі чітко прописано, що ніхто не може проникнути у володіння іншої особи без її згоди. Тільки за добровільною згодою або, цитую, "на підставі ухвали слідчого судді". У виняткових випадках, коли мова йде про переслідування злочинця або захист і порятунок чийогось життя, подібні дії з боку силовиків допустимі. Але до якого з цих випадків можна віднести ситуацію, коли співробітники ДФС виламують двері і вриваються в мій порожній кабінет? Кого вони переслідували в порожньому приміщенні? Або кого рятували? Чиє життя вони намагалися зберегти? Рятувати в моєму порожньому кабінеті точно нікого не було потрібно", - розповів у прямому ефірі телеканалу 112 Геннадій Гуфман.

За його словами, "шоу" тривало до третьої ночі. Співробітники ДФС так і не відповіли ні на запитання журналістів, ні адвокатів, що власне вони шукають і чому вони опинилися в офісі адвокатів. Всі вимоги адвокатів надати документи, включаючи "ухвалу слідчого судді", залишилися без відповіді.

Loading...