Київський апеляційний суд 29 вересня розгляне апеляцію за позовом академіка Пешка про бездіяльність Офісу генпрокурора

Анатолій Пешко. Фото peshko.com.ua

Київський апеляційний суд 29 вересня розгляне апеляцію на рішення Печерського райсуду Києва про відхилення скарги академіка Анатолія Пешка з приводу бездіяльності офісу генпрокурора. Мова про відмову Офісу генпрокурора реєструвати заяву Пешка про кримінальний злочин при прийнятті Верховною Радою закону "Про ринок землі в Україні".

Нагадаємо, 30 березня 2020 року Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільгосппризначення", яким був відкритий ринок землі в Україні.

Наступного дня академік Анатолій Пешко подав до ДБР та Офісу генпрокурора заяви про злочини за низкою статей при прийнятті цього Закону. Зокрема, Пешко вказує, дії президента і 259 народних депутатів підпадають під статті "держзрада", "зловживання владою", "пособництво в шахрайстві". Пешко зазначає, що цей закон завдає шкоди державній та економічній безпеці України, відкриває шлях до незаконних оборудок із землею.

В Офісі генпрокурора відмовилися вносити цю заяву до ЄРДР, мотивуючи це нібито відсутністю складу злочину.

Печерський райсуд столиці, в який Пешко звернувся зі скаргою на дії офісу генпрокурора, повернув її академіку. Після цього Пешко оскаржив таке рішення Печерського суду в Київському апеляційному суді.Loading...