live

Київ не може домовитися про мир на Донбасі, - Жарких

Денис Жарких Фото з відкритих джерел

Призначення переселенців в якості представників ОРДЛО на переговорах у Мінську – створення видимості мирного процесу

Київ не може домовитися з Донецьком і Луганськом про мир, а тому вирішив банально підмінити сторону переговорів. Про це повідомив телеведучий Денис Жарких у Facebook.
 
"Ідея Єрмака про призначення якихось переселенців в якості представників ОРДЛО на переговорах у Мінську – це створення видимості мирного процесу, не більше. Виходить, що Київ хоче домовлятися з Києвом про долю Донецька і Луганська. А самі Донецьк і Луганськ на переговорах винесуть за дужки або як?" - написав він.
 
За його словами, представник так званої ЛНР в Мінську Дейнего заявив прямо – "Єрмак має намір призначити своїх власних ручних "представників Донбасу", з якими і домовлятися не треба буде".
 
"І, мовляв, навіщо Мінська вивіска цьому процесі, якщо вже на те пішло, можна і в Києві обговорювати. Але тільки потрібно розуміти, що проблем, які породили конфлікт, це не вирішить. І ніякого врегулювання не буде. З однієї простої причини – людей, що залишилися в ОРДЛО, представляють зараз Пушилин і Пасічник, які керують невизнаними республіками, їх арміями", - підкреслив Жарких.
 
 
Він додав, що переселенці постраждали від конфлікту.
 
"Але зараз, у цей момент, в ОРДЛО живуть люди в постраждалих від бомбардувань будинках, в умовах економічної блокади, відрізані від решти світу. Вони живуть там, за лінією розмежування. Не в Києві, а в Донецьку та Луганську. Що думають про конфлікт, вони, багато в Києві не розуміють взагалі. І як можуть представляти їх інтереси люди, які виїхали звідти, взагалі незрозуміло. Будь-яке рішення, прийняте в Києві чи в Мінську, без урахування інтересів людей, що живуть в ОРДЛО, приречене на провал. Тому що воно не буде реалізовано, якщо не буде на це доброї волі і прагнень однієї зі сторін.
 
Тому Єрмак, або хтось інший від офіційного Києва, можуть домовлятися з ким завгодно, але якщо в Офісі президента хочуть реального миру на Донбасі, доведеться говорити з тими, хто його реально представляє і в кого є реальний вплив, щоб виконати домовленості. А з ручними переговірниками можна домовитися бодай про рай на землі, але ж ніякого раю не буде. Та миру на Донбасі не буде, якщо Київ буде замість реальних кроків назустріч робити банальну підміну понять заради красивої картинки", - роз'яснив телеведучий.
 
 
Нагадаємо, 15 травня відбулося перше засідання ТКГ з оновленою українською делегацією. Перше, що Україна підкреслила – це важливість виконання домовленостей лідерів "нормандської четвірки", досягнутих під час саміту в Парижі. Зокрема наголошувалося на необхідності виконання вимог безпеки, в тому числі щодо дотримання сталого "режиму тиші".
 
Loading...