live

Кузьмін: Василевська-Смаглюк діє в режимі конфлікту інтересів

Ренат Кузьмін. Фото УНІАН

"Опозиційна платформа - За життя" звернулася із заявою в правоохоронні органи щодо притягнення до кримінальної відповідальності колишнього журналіста каналу "1 + 1", який діє в інтересах свого каналу, порушуючи чинне українське законодавство

Ініціатор створення тимчасової слідчої комісії для розслідування відомостей щодо дотримання вимог при зміні власників телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, народний депутат України від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк діє в режимі конфлікту інтересів. Не може журналіст одного телеканалу перевіряти діяльність іншого, конкуруючого телеканалу.  

Про це заявив під час брифінгу у кулуарах ВРУ, який транслював телеканал ZIK, народний депутат від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін.

Журналісти поцікавилися у народного депутата, хто направив звернення до Регламентного комітету з вимогою звільнити депутата від "Слуги народу" Василевську-Смаглюк з посади голови тимчасової слідчої комісії щодо розслідування діяльності телеканалів та яка причина такого звернення.

Ренат Кузьмін повідомив, що направили таке звернення депутати від "Опозиційної платформи - За життя".

"А причина в тому, що закон забороняє депутатам діяти в режимі реального конфлікту інтересів. Реального або потенційного конфлікту інтересів. У випадку з ТСК колишній журналіст телеканалу "1 + 1" ініціювала створення слідчої комісії з перевірки діяльності телеканалів: ZIK, телеканалу "112" і телеканалу NewsOne. Мало того що вона була ініціатором створення комісії, вона цю комісію і очолила. Фактично комісія не займається тими питаннями, якими повинна була займатися, а займається з'ясуванням комерційних тем, що абсолютно ніяк не пов'язано з діяльністю парламенту або з діяльністю ТСК. Саме з цієї причини фракція "Опозиційна платформа - За життя" звернулася до Регламентного комітету із заявою про виключення колишнього журналіста каналу "1 + 1" зі складу цієї тимчасової слідчої комісії", – заявив народний депутат.

Крім того, додав Кузьмін, фракція "Опозиційна платформа - За життя" звернулася із заявою в правоохоронні органи щодо притягнення до кримінальної відповідальності колишнього журналіста каналу "1 + 1", який діє в інтересах свого каналу, порушуючи чинне українське законодавство.

Відповідаючи на питання журналістів, чи розглянули вже це звернення та скільки має пройти часу, щоб Василевську-Смаглюк усунули від ТСК, Ренат Кузьмін зауважив, що стосовно колишнього журналіста "1 + 1" вже розслідується одна кримінальна справа, яку також було порушено через її зловживання, пов'язані з діяльністю ТСК.

"Ми звернулися із ще однією заявою про такі порушення, які допускаються керівником ТСК. Закон прямо забороняє участь депутату в ТСК з питань, які можуть розцінюватися як потенційний або реальний конфлікт інтересів. Незалежно від того, яка думка з цього приводу у керівництва парламенту, закон зобов'язує прийняти рішення про відсторонення колишнього журналіста від участі в роботі слідчої комісії", – наголосив депутат.

Окрім цього, Ренат Кузьмін пояснив, що конфлікт інтересів полягає саме в тому, що журналіст одного телеканалу перевіряє діяльність іншого, конкуруючого телеканалу.

"Це заборонено законом. Це все одно, що ви б зараз вирушили перевіряти канал "1 + 1". І перевіряли б один одного - канал "1 + 1" перевіряв би вас, а ви - "1 + 1". Можна говорити про об'єктивність в такому випадку чи ні? Тому закон і забороняє такі ось речі виключно через те, що об'єктивності в таких перевірках або такій роботі не буде. Отже, колишній журналіст, нині голова ТСК, повинен бути відсторонений від участі в роботі в цій комісії", – певен Кузьмін.

Журналісти також поцікавилися у народного обранця: чи на фоні законопроєкту про дезінформацію, перевірок телеканалів і на фоні того, що очолює ТСК з перевірки каналів колишній журналіст, можна говорити про тиск на медіа в Україні?

"В країні відбувається придушення свободи слова. Це об'єктивна реальність, в якій ми живемо. Закон про медіа, закон про дезінформацію – це закони, які по кальці змальовані з нацистського закону про пресу 1933 року. Саме законом про пресу 1933 року, саме цим законом Гітлер почав кампанію з популяризації і пропаганди нацизму. Ось саме з цього закону і почалося придушення свободи слова в Німеччині, саме з цього закону в Україні почнеться придушення свободи слова. Ми повинні не допустити прийняття цього закону. Ми повинні захистити свободу слова, свободу журналістики в країні і ми цим займаємося.  Ми зробимо все, щоб ці закони прийняті не були", – запевнив Ренат Кузьмін.

Нагадаємо, в листопаді 2019 року Василевська-Смаглюк проходила перевірку на поліграфі після того, як 18 жовтня податковий комітет ВРУ не зміг підтримати законопроєкт № 2047-д про скасування корупційних схем.

Фізіогноміст Леонід Золін прокоментував проходження Ольгою Василевською-Смаглюк перевірки на поліграфі і заявив: вона приховує, що має стосунок до хабарів.

Ольга Василевська-Смаглюк є ініціатором створення тимчасової слідчої комісії для розслідування відомостей щодо дотримання вимог при зміні власників телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Регламентний комітет ВРУ рекомендував парламенту створити ТСК 9 жовтня, а вже 17 жовтня Рада підтримала цей законопроєкт: за проголосували 278 депутатів.

Низка експертів і народних депутатів вважають, що ТСК - пряме політичне замовлення проти телеканалів і політичне переслідування, а також висловлюють сумнів, що фігурантка корупційного скандалу Василевська-Смаглюк може бути частиною ТСК з перевірки телеканалів.

 

Loading...