Кузьмін: Україна винна іноземцям $123 млрд і хоче взяти ще в борг близько $20 млрд

Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

Влада знову хоче позичати в іноземців, яким і без того винна, констатував парламентар

Зовнішній борг України становить 123 мільярди доларів, проте наша держава хоче взяти ще в борг близько 20 мільярдів доларів.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Ренат Кузьмін.

Парламентар, коментуючи заяву голови дипломатії Євросоюзу Жозефа Борреля про те, що Євросоюз – не банкомат, зауважив, що ця заява свідчить про те, що маски зірвані, і українці можуть судити про істинне ставлення до українського народу і до України.

"Я нагадаю з огляду на це, що бюджет України, його дохідна частина, становить приблизно 38 млрд дол. І 70% майже з цієї суми українська влада, президент Зеленський і прем'єр Шмигаль збираються позичити. І позичити якраз в іноземців. Але позичити в іноземців, яким вони і без того винні", – сказав Ренат Кузьмін.

Новини за темою: ЄС надасть Україні 1,2 млрд євро кредиту, але за однієї умови, - Боррель

Парламентар назвав, якою є сума зовнішніх боргів України.

"На сьогодні зовнішній борг України становить 123 мільярди доларів. Тепер уявіть, якщо Україна винна іноземцям 123 мільярди доларів і хоче взяти ще в борг близько 20 мільярдів, то хто нас, я маю на увазі, нас, українців, назве нормальними притомними адекватними людьми? Тому Боррель і каже – хлопці, тут не банкомат і не благодійний фонд. Ви хочете грошей? Виконуйте команди, які вам будуть давати. Ми, іншими словами, говорить Боррель, будемо вам наказувати, ви будете виконувати, а за це будете отримувати гроші. А ось ці ось накази, щоб люди не чинили спротив їх виконанню, ми назвемо реформами", – зазначив Ренат Кузьмін.

Гість студії резюмував: "Яка реформа у нас була проведена за цей час, яка покращила життя українського народу? Ну, яка? За весь цей час українці збідніли в рази".

Нагадаємо, голова дипломатії Євросоюзу Жозеф Боррель після візиту до Києва і зустрічі з президентом Володимиром Зеленським заявив, що Євросоюз – не банкомат і не благодійна організація.

Раніше Боррель пообіцяв Україні не забирати безвіз, але вимагав призначити "правильних" суддів.