Медведчук і Кузьмін вимагають розслідувати дії Порошенка і Турчинова, що приховали прийнятий Радою закон про амністію учасників "Л/ДНР"

Народний депутат Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

У 2014 році спікер Верховної Ради Олександр Турчинов і тодішній президент Петро Порошенко приховали від громадськості прийнятий на виконання Мінських угод закон про амністію учасників так званих "Л/ДНР". Про це на своїй сторінці у Facebook заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін.

"На допомогу новому керівнику Української делегації в Мінську Леоніду Кравчуку публікую запит депутатів ОПЗЖ Медведчука і Кузьміна спікеру і генпрокурору про політичне шахрайство української влади. Як бачите, на виконання Мінських угод у 2014 році Рада прийняла закон про амністію учасників "Л/ДНР", який повинен був покласти початок мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі. Однак, прийнятий 16.09.14 року о 12 годині 18 хвилині закон не тільки не був підписаний спікером Турчиновим і президентом Порошенком — вся інформація про його підписання була видалена з сайту Верховної Ради", - зазначив політик.

"Шановний Леоніде Макаровичу! Якщо ви дійсно хочете миру і справедливості на Донбасі, то ви просто зобов'язані підняти це питання перед президентом Зеленським і домогтися не тільки підписання прийнятого Радою закону, а й покарання всіх, хто своїми діями порушив Мінські угоди, Конституцію і закони України. Упевнений, що учасникам "нормандського формату" буде дуже корисно дізнатися про справжні цілі, які переслідувала українська влада, здійснюючи політичне шахрайство в питаннях виконання Мінських угод", - звернувся Кузьмін.

При цьому політик також звернув увагу, що закон про амністію учасників Майдану спікер Ради Турчинов, активний учасник цього самого Майдану, підписав негайно після голосування в Раді, хоч за законом про протидію корупції не мав права цього робити у зв'язку з очевидним конфліктом інтересів.

"Це я про цинізм і лицемірство деяких "героїв революції", як вони самі себе називають. Сподіваюся, з вашою допомогою, Леонід Макарович, і за допомогою спікера Разумкова генпрокурор Венедіктова розбереться, нарешті, в подіях, що відбулися, і відправить на лаву підсудних всіх причетних до політичного шахрайства колишніх керівників України", - додав він.