Кузьмін: ЦВК незаконно оголосила перші вибори в нових районах - їх результати будуть скасовані

Народний депутат Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

Центральна виборча комісія незаконно оголосила перші вибори в нових районах України. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя".

"Ось прийняли Виборчий кодекс. Раділи як діти. Рапортували як про найбільше досягнення української демократії. Потім внесли в нього десяток змін. Знову раділи і плескали в долоні. Потім ліквідували 490 районів і створили 136 нових. А тепер вирішили за цим Кодексом місцеві вибори в цих нових районах провести...

Тут проситься нецензурна мова. Чому? А тому, що в Кодексі зазначено, що перші вибори в нових районах призначає ЦВК за, цитую: "зверненням уповноваженого органу". А ось що таке цей самий "уповноважений орган" і яку форму повинно мати це саме "звернення", у виборчому кодексі і в прийнятих до нього змінах не написали. А враховуючи, що ніякий "уповноважений орган" до ЦВК не вносив жодного "звернення" про проведення перших виборів, то оголошені ЦВК місцеві вибори цілком можуть бути визнані незаконними. З подальшим скасуванням їх результатів. Усвідомивши, нарешті, власну ущербність, ЦВК таки звернулася до Комітету Ради за відповідним роз'ясненням. Правда, комітет не має права давати тлумачення закону, та й Рада зараз на канікулах", - зазначив політик.

При цьому Кузьмін підкреслив, що тут два варіанти: або влада все це робить навмисно, щоб скасувати результати виборів, якщо вони будуть для неї провальними, або ж країною керують повні ідіоти.

"У будь-якому випадку, коли країною керують клоуни, гумористи, КВК-щики та інші артисти комедійного жанру, країна повільно, але впевнено перетворюється на філію божевільного будинку", - додав він.