Кузьмін: Спроба захоплення телеканалу "112 Україна" - це не проста рейдерська схема, це повернення 90-х

Народний депутат Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

Історія зі спробами захопити канал "112 Україна" сягає корінням дуже глибоко. І це не звичайна рейдерська схема. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін.

Він нагадав, що кілька місяців тому президент Володимир Зеленський у своєму інтерв'ю прямо заявив про те, що телеканали ZIK, NewsOne, і "112 Україна" фінансуються нібито з-за кордону.

"Зеленський пообіцяв всій країні, що скоро будуть оприлюднені якісь жахливі факти, і ця історія фінансування телеканалів якимись московськими злочинцями погано закінчиться. І ось ми бачимо, що під шум хвилі СБУ намагалася здійснити рейдерську схему а-ля 90-ті. У той період злочинці захоплювали прибуткові підприємства, і нічого складного в цих схемах не було. Найчастіше впливовий політик або бізнесмен, з корупційними зв'язками, з достатньою кількістю фінансів, міг відхапати прибуткове підприємство конкурента, використовуючи для цього бандитів і правоохоронні органи, які діяли як бандити", - зазначив Кузьмін.

За його словами, схема була проста: готувалися підроблені судові рішення, підроблені установчі документи, фіктивно змінювалися в них власники.

Новини за темою: Кузьмін подав заяву в ДБР щодо співробітників СБУ на чолі з Бакановим, причетних до рейдерської атаки на "112 Україна"

"Потім на підприємство приходила банда озброєних бійців, під прикриттям міліції, СБУ або прокуратури, викидали на вулицю керівництво підприємства, садили в крісло керівників-самозванців, з підробленими рішеннями судів, про те, що вони тепер власник. Фізично захоплювалося підприємство, охорона викидалася на вулицю, і ось з цього моменту підприємство починало працювати на нового власника. Власне, підприємство починали грабувати, потім все це закінчувалося тим, що його розпилювали на металобрухт, і підприємство знищувалося таким чином. Ми думали, що 90-ті вже закінчилися, і вони ніколи не повернуться. І ось ми спостерігаємо, в 2020-му році, точно таку ж схему, коли СБУ звертається в суд для того, щоб отримати дозвіл на арешт майна "112 каналу", для того, щоб згодом цей телеканал передати в управління такому собі порошенківському корупційному смітнику під назвою АРМА", - зазначив нардеп.

Нагадаємо, 6 серпня телеканал "112 Україна" заявив про спробу рейдерського захоплення з боку Служби безпеки України за завданням президента Володимира Зеленського і назвав такі дії влади абсолютно незаконними.