Кузьмін подав заяву в ДБР щодо співробітників СБУ на чолі з Бакановим, причетних до рейдерської атаки на "112 Україна"

Народний депутат Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

Народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Ренат Кузьмін звернувся до Державного бюро розслідувань щодо дій співробітників Служби безпеки на чолі з Іваном Бакановим, причетних до рейдерської атаки на "112 Україна". Про це депутат повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"06.08.2020 ЗМІ поширили інформацію, що Шевченківський районний суд міста Києва відмовив Службі безпеки України та офісу Генерального прокурора в арешті корпоративних прав телеканалу "112 Україна" (який неодноразово критикував чинну владу) і передачі їх Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів", – йдеться у зверненні депутата.

Там зазначено, що аналіз опублікованих у ЗМІ, в соцмережах та мережі "Інтернет" матеріалів прямо вказує на те, що посадовими особами СБУ вчинено низку дій, які можуть свідчити про реалізацію владою в особі президента України Зеленського В. О., керівника офісу президента України Єрмака А. Б., голови СБУ Баканова І. Г. кампанії з цькування опозиційного та не підконтрольного владі засобу масової інформації (каналу "112 Україна"). Спроба рейдерського захоплення ЗМІ є частиною кампанії по боротьбі зі свободою слова в Україні, підкреслює Кузьмін.

Новини за темою: Депутат Європарламенту про атаку СБУ на канал "112 Україна": Дії влади - неприйнятні, вони повинні поважати свободу слова

"Таким чином, окремі представники та посадові особи СБУ, втрутившись у корпоративну суперечку по телеканалу "112 Україна", вийшли за рамки наданих законом повноважень і вчинили злочин.

Спроба рейдерського захоплення ЗМІ та майна, яке воно використовує, здійснена в умовах безпрецедентного тиску: численні напади і погрози на адресу журналістів цього та інших опозиційних каналів, перешкоджання їх роботі залишаються безкарними. Більше того, влада, силами правоохоронних органів, чинить політично вмотивоване переслідування власника телеканалу, члена політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата України Козака Т.Р. у низці кримінальних проваджень, у т. ч. у провадженні № 42019000000001445 від 08.07.2019 р., досудове розслідування в якому здійснюють слідчі СБУ: старший слідчий ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ, полковник юстиції Віктор Петрович Македонський, старший слідчий ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ, підполковник юстиції Ігор Анатолійович Ященко, старший слідчий ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ, полковник Андрій Миколайович Дудченко, старший слідчий ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ, підполковник юстиції Анатолій Васильович Жерновий, слідчий ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ, капітан юстиції Георгій Сергійович Боровський, слідчий ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ Тетяна Романівна Чижинкова, старший слідчий ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ, майор юстиції Віталій Володимирович Рудий, старший слідчий ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ, капітан юстиції Данило Федорович Черненко, старший слідчий ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ, полковник юстиції Павло Олегович Левик, старший слідчий ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ, підполковник юстиції Сергій Васильович Семишкур, слідчий ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ старший лейтенант юстиції Олександр Олександрович Пучков", - сказано в документі.

Відтак, зазначає Кузьмін, спроба арешту корпоративних прав телеканалу "112 Україна", якими володіє народний депутат України Козак Т.Р., - це протиправний засіб тиску на опозиційного народного депутата України з метою втручання в діяльність державного діяча та перешкоджання виконанню ними службових обов'язків.

"Враховуючи викладене, керуючись статтями 60, 214 КПК України, прошу:

  1. Вважати це депутатське звернення повідомленням про вчинення кримінальних злочинів, передбачених ст.ст. 15 ч. 3 ст. 171, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 344, ч. 2 ст. 364 КК України.
  2. Прийняти цю заяву і невідкладно зареєструвати в ЄРДР викладені в заяві відомості за фактами вчинення главою СБУ Бакановым В. Р. і слідчими СБУ Македонським В. П., Ященко І. А., Дудченко А. М., Жерновым А. В., Борівським Р. С., Чижинковой Т. Р., Рудим Ст. Ст., Черненко Д. Ф. , Левик П. А., Семишкур С. В., Пучковим А. А. кримінальних злочинів, передбачених ст. ст. 15 год. 3 ст. 171, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 344, ч. 2 ст. 364 КК України.
  3. На підтвердження реєстрації відомостей про кримінальні правопорушення до ЄРДР видати нам відповідний документ (витяг з ЄРДР).
  4. Повідомте мене письмово в установленому законом порядку про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування", - сказано у зверненні Кузьміна.

Нагадаємо, Шевченківський райсуд Києва 6 серпня відмовив СБУ і прокуратурі в арешті майна і корпоративних прав телеканалу "112 Україна".

На телеканалі "112 Україна" звернення СБУ до суду з таким запитом вважають черговою спробою рейдерського захоплення, здійсненою за прямим наказом президента України Володимира Зеленського. Телеканал "112 Україна"упевнений, що такі дії влади є абсолютно незаконними.

Згодом Міжнародна редакційна рада "112 Україна" звернулася із заявою до міжнародних організацій у сфері захисту прав журналістів і дипломатичних відомств через продовження тиску на телеканал з боку української влади.