live

Кузьмін: Обмеження Кабміном свободи пересування громадян та вільного вибору місця проживання є незаконним

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

За словами нардепа, права людей можуть обмежити лише за умови оголошення надзвичайного або воєнного стану

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін назвав "незаконним" обмеження Кабінету міністрів щодо пересування громадян України та їхнього вільного вибору місця проживання.

Про це він написав на сторінці у Facebook.

Як стверджує нардеп, стаття 33 Конституції України гарантує людям свободу пересування і свободу вибору місця проживання і водночас такі ж права гарантуються ст. 13 Загальної декларації прав людини, ст. 2 четвертого Протоколу Конвенції про захист прав і основних свобод людини та ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

Політик пояснив, що згадані права можуть бути обмежені лише при оголошенні надзвичайного або воєнного стану і виключно президентом і парламентом згідно з ст. 64 Конституції України.

"І ніякий Кабмін не має права приймати ніяких заборон, які обмежують права громадян", - додав Кузьмін.

На думку представника "Опозиційної платформи - За життя", це показує, що влада не може "по-людськи ввести карантин", як і боротися з вірусом.

"У нас хіба оголосили надзвичайний стан? Або воєнний? Або юристів у цієї команди немає, щоб підказали великим начальникам як і людей від вірусу захистити, і Конституцію не порушити? Ця влада навіть карантин по-людськи ввести не може, не те, щоб з коронавірусом боротися. А уявіть, не дай Бог, війну з якими-небудь монголо-татарами!", - резюмував нардеп.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що правоохоронці склали 3566 адміністративних протоколів за порушення правил карантину, а за результатами розгляду судами на порушників накладено штрафи на загальну суму понад 272 тис. гривень.

Також у Нацполіції заявили, що тепер протоколи про порушення карантину можуть складати не тільки правоохоронці.