Новини » Політика Читать эту новость на русском

Кутуєв про підсумки виборів: ОПЗЖ Медведчука викинула "слуг" з місцевих рад на Південному Сході

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Розгром правлячої партії "Слуга народу" на місцевих виборах можна порівняти з таким історичним явищем, як Празька дефенестрація. Про це в колонці на сайті "Кореспондент" пише соціолог, доктор соціологічних наук Павло Кутуєв.

"У чеській політичній історії тричі відбувалося явище під назвою Празька дефенестрація. Двічі в XVI столітті і ще раз в 1618 році празькі городяни і їх представники в міській раді викидали з вікон ратуші представників імператора Священної Римської імперії німецької нації (чеські землі були частиною цього державного утворення, ліквідованого Наполеоном в 1806 році), які зазіхали, як би ми зараз сказали, – на їх цивільні права", – наводить приклад автор.

"Щось подібне сталося і на місцевих виборах 25 жовтня в Україні. Виборці фактично дали розрахунок своїм недбайливим слугам в особі правлячої партії "Слуга народу", – уточнив соціолог.

За словами Кутуєва, головний політичний результат місцевих виборів - це електоральне знищення "слуг" і перемога ОПЗЖ Віктора Медведчука.

"Перше і головне - це фактичне електоральне знищення "слуг" (або, кажучи мовою політичної традиції громадян Праги, – викидання недбайливих "слуг" з вікон місцевих рад) на політичному полі Південного Сходу України. І безумовним переможцем тут є партія Віктора Медведчука ОПЗЖ. Саме фракції ОПЗЖ в численних місцевих радах або отримають більшість, або стануть фундаментом для формування коаліцій", – констатував соціолог.

Кутуєв нагадав, що багато українців голосували за Зеленського і його партію, тому що повірили, ніби вони є антисистемною силою.

"У чому причини такого електорального "викидання" слуг з місцевих рад на південному сході? Таких факторів фіаско правлячої - підкреслю, правлячої! - партії досить багато. І більша частина їх є наслідком дій (а частіше – бездіяльності) самих "слуг". Під час попереднього – президентсько-парламентського – виборчого циклу – українські виборці вирішили довіритися емоціям і підтримати новачків-аутсайдерів в особі Зеленського і його супутників, яким вдалося створити собі імідж антисистемної сили", – зазначив доктор соціологічних наук.

Однак, констатував Кутуєв, за час свого правління Володимир Зеленський і "слуги народу" продемонстрували, що насправді є продовжувачами курсу Петра Порошенка, чим викликали масове розчарування.

"І місцеві вибори це яскраво продемонстрували - ОПЗЖ Віктора Медведчука влаштувала "слугам" справжнісіньку Празьку дефенестрацію на Південному Сході України", - підсумував доктор соціологічних наук Павло Кутуєв.