Кулеба закликав ЄС розширити санкції проти Росії через порушення в Криму

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба МЗС України

Глава МЗС підкреслив, що РФ нехтує своїми зобов’язаннями як держави-окупанта згідно з міжнародним правом

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час зустрічі з керівниками дипломатичних місій ЄС і його держав-членів 31 серпня наголосив на необхідності розширення санкцій проти РФ через порушення у Криму. Про це повідомляє пресслужба МЗС України. 

Так, під час зустрічі український міністр подякував ЄС за "кримський" пакет санкцій та наголосив на введені додаткових обмежень. За словами Кулеби, Росія не виконує зобов'язання держави-окупанта на півострові та нехтує міжнародним правом. Зокрема, йдеться про незаконний запуск залізничного сполучення між РФ та тимчасово окупованим Кримом та незаконне проведення російських волевиявлень на півострові.

Крім цього, сторони ЄС та України обговорили складну правозахисну ситуацію в окупованому Росією Криму та протиправні переслідування там українських громадян.

Новини за темою: Росія відмовляє кримчанам у повторному виїзді з країни

"Російська Федерація надалі продовжує окупацію та нехтує своїми зобов’язаннями як держави-окупанта згідно з міжнародним правом", - заявили в міністерстві. 

У зв'язку з цим Кулеба наголосив, що санкції Євросоюзу за порушення прав людини повинні застосовуватися і до злочинних дій РФ в анексованому Криму.

Новини за темою: Російська ФСБ безкарно катує людей у Криму заради свідчень, – генсек ООН

Нагадаємо, нещодавно Україна передала Російській Федерації ноту протесту через проведення військово-морського параду у Севастополі 26 липня. Зазначається, що такі дії держави-окупанта є свідомим кроком з боку РФ до ескалації напруженості відносин між країнами.

Згодом Росія повернула Україні ноту без розгляду та заявила, що має право самостійно вирішувати, де їй проводити святкування.  Loading...