Кулеба назвав чотири "червоні лінії" щодо Донбасу

Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

За словами міністра, Україна налаштована на дипломатичні "наступальні дії"

Україна не буде вести прямі переговори з представниками "ЛДНР" та буде вимагати встановлення контролю над кордоном. Про це в інтерв’ю Радіо НВ заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

"Я можу вам озвучити "червоні лінії", які ми не перетнемо. Перша - це прямий діалог (з "ЛДНР" - ред.), друга - ми будемо вимагати встановлення Україною контролю над кордоном і ніколи не відмовимося від цієї ідеї. Третя - жодні вибори не відбудуться на окупованих територіях Донбасу в присутності окупаційних російських військ або незаконних збройних формувань, четверта - ми прагнемо до реінтеграції окремих районів Донецької та Луганської областей, але не за російським сценарієм, коли вони будуть мати якесь "право вето" на загальнонаціональні рішення в складі України", - розповів Кулеба.

За словами міністра, Україна налаштована на дипломатичні "наступальні дії" та не буде чекати поки хтось нав’яже їй порядок денний щодо деокупації Донбасу.

Відповідаючи на питання, чи готова українська сторона до компромісів щодо Донбасу, Кулеба відповів, що якщо він оприлюднить можливі компроміси зараз, то це ослабить переговорну позицію України. Також він зазначив, що компроміси можуть народжуватися в ході переговорів.

Новини за темою: Україна не бачить конструктивності з боку Росії для досягнення миру, - Кулеба

Нагадаємо, раніше Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова йти на компроміси для повернення територій Донбасу та Криму, зокрема у питанні особливого статусу цих територій в межах країни. 

Loading...