live

КСУ закрив справу щодо депутатської недоторканності

Засідання Конституційного суду

Фото з відкритих джерел

Справу закрили 9 квітня

Конституційний суд України закрив справу щодо депутатської недоторканності, яка була відкрита за поданням 59 народних депутатів. Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Згідно з повідомленням, на засіданні 9 квітня Велика палата Конституційного суду ухвалила рішення про закриття провадження щодо офіційного тлумачення окремих норм Конституції відносно депутатської недоторканності.

"Велика палата на закритій частині пленарного засідання продовжила розгляд справи за конституційним поданням 59 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частини третьої статті 62, частин першої, третьої статті 80 Конституції України. За наслідками її розгляду постановлено ухвалу про закриття конституційного провадження у вказаній справі", - повідомили в КСУ.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року припинила діяти недоторканність народних депутатів України. Це означає, що тепер будь-якого народного обранця правоохоронні органи можуть притягнути до кримінальної відповідальності, не питаючи дозволу у парламенту.

Як відомо, Верховна Рада 3 вересня 2019 року внесла зміни до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів (законопроєкт №7203).

Як відреагували народні обранці на відповідні зміни, читайте у статті "Скасування недоторканності: Реакція народних депутатів".

Loading...