КС скасував відповідальність суддів за завідомо неправосудні вироки

В КСУ визнали, що ця стаття нівелює конституційні приписи щодо незалежності суддів

Конституційний суд України 

Голос України

Конституційний суд ухвалив рішення про те, що стаття 375 Кримінального кодексу про відповідальність суддів за завідомо неправосудні вироки, рішення, ухвали або постанови не є конституційною. Про це повідомляє пресслужба КСУ. 

"Конституційний Суд України 11 червня ухвалив Рішення у справі за конституційним поданням 55 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України статті 375 Кримінального кодексу України (далі – Кодекс). Цим Рішенням Суд визнав неконституційною оспорювану статтю Кодексу", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, автори клопотання стверджували, що сполучення слів "завідомо неправосудного" є оцінним, а його зміст законодавчо не визначений, що не забезпечує передбачності застосування оспорюваної норми кодексу. 

Новини за темою: Збір підписів фракцією "Голос" за відставку Авакова до Конституції немає відношення, – Геращенко

Своє рішення в КСУ пояснили тим, що в статті 375 Кодексу не встановлено критеріїв, за якими можна визначити, який вирок, рішення, ухвала або постанова судді (суддів) є "неправосудними", а також не розкрито змісту сполучення слів "завідомо неправосудний", що може призвести до неоднозначного розуміння складу злочину, кваліфікацію якого здійснено за цією нормою.

Таким чином, встановлення кримінальної відповідальності за постановлення "завідомо неправосудного" судового рішення створює ризики та можливості для впливу на суддів. У КСУ стверджують, що конституційні приписи щодо незалежності суддів нівелюються внаслідок юридичної невизначеності статті 375 Кримінального кодексу.

"Встановивши невідповідність Основному Закону України статті 375 Кримінального кодексу України, Конституційний суд України вважає за доцільне відтермінувати втрату чинності цієї статті на шість місяців з дня ухвалення Судом рішення про її неконституційність, у зв'язку з чим Верховна Рада України має привести нормативне регулювання, встановлене цією статтею у відповідність із Конституцією України та цим рішенням", - підсумували в КСУ.

Новини за темою: До КСУ надійшло подання щодо конституційності закону про відокремлення ГТС від "Нафтогазу"

Нагадаємо, раніше стало відомо, що пленум Верховного Суду звернувся до Конституційного Суду України і просить перевірити конституційність встановлення обмежень на час карантину, які передбачені положеннями окремих нормативно-правових актів, ухвалених Кабінетом міністрів та Верховною Радою України. 

Loading...