КСУ відкрив провадження у справі про "штраф Зеленського"

Володимир Зеленський у кав'ярні Хмельницького Офіс президента України

18 вересня пленум Верховного суду звернувся до КСУ з вимогою з'ясувати, чи можливо притягнути президента до відповідальності

Конституційний суд України відкрив провадження у справі про можливе порушення Володимиром Зеленським карантину у відповідь на запит офіційно розтлумачити положення Конституції щодо притягнення президента України до адміністративної відповідальності. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на відповідь КСУ. 

"Ухвалою Третьої колегії суддів Першого сенату Конституційного суду України від 22 жовтня 2020 року №231-3(І)/2020 відкрито конституційне провадження в цій справі", – зазначили в суді.

Як зазначається, 22 червня Хмельницький міськрайонний суд звернувся до Верховного суду з проханням скликати пленум. ТА саме, там планували вирішити, чи потрібно звертатися до КСУ щодо офіційного тлумачення частини 1 статті 105 Конституції України ("Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень").

Новини за темою: Я готовий заплатити штраф, якщо щось порушив, - Зеленський про каву у Хмельницькому

Також Хмельницький міськрайонний суд поцікавився, чи можливо притягнути президента Володимира Зеленського до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення під час виконання повноважень. У результаті 18 вересня пленум Верховного суду звернувся з цим питанням до Конституційного суду.

Нагадаємо, на початку червня Володимир Зеленський у супроводі офіційної делегації прибув з візитом в Хмельницький, де прогулявся центральною частиною міста і спробував каву в місцевій кав'ярні, яка відповідно до постанови Кабміну повинна була б бути зачинена на карантин.

Loading...