Крим, Донбас і реформи: Зеленський і Дуда зробили спільну заяву

Володимир Зеленський та Анджей Дуда Офіс президента України

Польський президент наголосив на важливості збереження суверенітету та територіальної цілісності України

У понеділок, 12 жовтня, президент України Володимир Зеленський та його польський колега Анджей Дуда зробили спільну заяву щодо пріоритетів стратегічного партнерства двох країн. Водночас в документі були порушені питання Донбасу та Криму. Відповідну заяву опублікували на сайті Офісу президента. 

Так, глави двох держав заявили про необхідність посилення міжнародної співпраці між країнами задля подолання нових можливих викликів і загроз. 

Також президенти порушили питання Криму і збройного конфлікту на Донбасі. Зокрема, сторони закликали до припинення незаконної окупації півострова та агресії, яка триває на сході України. Водночас Польща висловила зацікавленість щодо взаємодії з Києвом у межах міжнародної платформи з деокупації Автономної Республіки Крим.

"Республіка Польща підтверджує свою підтримку суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - йдеться у заяві. 

Новини за темою: Якщо не закінчу конфлікт на Донбасі, то хай приходить інша людина, - Зеленський

Крім цього, президенти заявили про важливість захисту національних меншин в Україні та Польщі, зокрема в галузі освіти. У документі наголошено, що засади функціонування шкіл польської меншини в Україні та шкіл української меншини в Польщі будуть врегульовані угодою між урядами в окремому порядку.

Водночас Зеленський і Дуда позитивно оцінили підсумки 22-го жовтневого Саміту Україна – ЄС та підтвердили налаштованість країн взаємодіяти для поглиблення відносин України і Євросоюзу на принципах асоціації та глибокої економічної інтеграції. 

"Україна висловлює вдячність Республіці Польща за практичну підтримку у процесі реформування національного сектору безпеки та оборони відповідно до стандартів НАТО. Обидві сторони наголошують на важливості надання Північноатлантичним альянсом Україні статусу партнера з розширеними можливостями", - йдеться у заяві. 

У свою чергу Україна підтвердила незмінність свого курсу на реалізацію комплексу амбітних реформ, зміцнення верховенства права та подолання корупції. У відповідь польська сторона заявила про готовність надавати подальшу підтримку системним перетворенням в Україні.

Зеленський і Дуда домовились про подальшу співпраці в енергетичній сфері задля зміцнення енергетичної безпеки в Європі Офіс президента України

"Вбачаємо необхідність невідкладно активізувати роботу Українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва. Інтересам двох держав відповідає зростання обсягів взаємних інвестицій в Україні та Польщі, для чого важливо створювати сприятливі умови для ведення бізнесу", - зазначено у заяві. 

Крім цього, країни домовилися про подальшу співпрацю в енергетичній сфері та наголосили на необхідності підвищення надійності та диверсифікації постачання енергоносіїв. 

Нагадаємо, 11 жовтня президент Польщі Анджей Дуда прибув до України з офіційним візитом. Очікується, що політик перебуватиме тут до 13 жовтня. 

У ході зустрічі з Володимиром Зеленським Дуда наголосив про підтримку Польщею економічних санкцій проти Російської Федерації, які були введені після окупації Кримського півострову. Loading...