Країни ЄС у Радбезі ООН виступили із заявою на підтримку України

Свен Юргенсон Еnglishclass

Україну підтримали Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина та Польща

Країни-члени Ради безпеки ООН після засідання Радбезу, на якому обговорювалося виконання Мінських угод, виступили із заявою на підтримку України. Про це заявив постійний представник Естонії при ООН Свен Юргенсон, передає Укрінформ.

"Країни ЄС – нинішні члени Ради безпеки ООН – Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина та Польща цілковито підтримують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах. Ми засуджуємо незаконну анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також дестабілізацію окремих районів Донецької та Луганської областей", - зазначив Юргенсон.

За його словами, Російська Федерація здійснює фінансову та військову підтримку ОРДЛО, порушує фундаментальні принципи міжнародного права, внаслідок чого 3,5 млн осіб потребують гуманітарної допомоги та захисту.

Зазначимо, вчора, 18 лютого, у Нью-Йорку Рада безпеки ООН провела засідання з нагоди п'ятої річницю укладання мінських угод. Ініціатором зустрічі виступила Росія, яка запросила країни ЄС та представника ОБСЄ для аналізу виконання угод. Україну у дискусії представляв постійний представник при ООН Сергій Кислиця.

Нагадаємо, вранці 18 лютого незаконні збройні формування атакували позиції підрозділів ООС та здійснили спробу просування через лінію розмежування.

Після чого президент України Володимир Зеленський скликав засідання Ради національної безпеки і оборони за участю секретаря РНБО, керівництва Генерального штабу ЗСУ, Міністерства внутрішніх справ і СБУ.

Трохи згодом глава держави прокоментував обстріли позицій ООС на Донбасі та заявив, що рішучість української сторони дати відсіч проявам збройної агресії проти України надалі залишається незмінною.

Пізніше ситуацію прокоментував начальник Генерального штабу Руслан Хомчак. За його словами, загрози наступу незаконних збройних формувань на Донбасі немає.

Згодом Офіс генерального прокурора відкрив кримінальну справу через провокацію на Донбасі, а Служба безпеки України розпочала досудове розслідування обстрілів українських позицій.

Loading...