live

Країни G7 обговорили питання України: Підсумки

Майк Помпео фото з відкритих джерел

Зокрема йшлося про виконання Росією своїх зобов'язань

Під час засідання міністрів країн "Великої сімки", яке відбулось 25 березня, багато уваги приділялось обговоренню питання стосунків України та Росії. Про це повідомив держсекретар США Майк Помпео, передає "Голос Америки".

"Група багато говорила про притягнення Росії до відповідальності за агресію в Україні. Справжній прогрес на сході України має початись з того, що Росія почне виконувати свої зобов'язання", - заявив він.

Помпео також наголосив на тому, що США ніколи не визнають територіальні претензії Росії на Крим.

"Я повторив просту правду: Крим - це Україна. Сполучені Штати ніколи не визнають спроби Росії його анексувати", - додав посадовець.

Через пандемію коронавірусу засідання відбувалось у форматі конференц-дзвінка, хоча раніше його планували провести в американському Піттсбурзі.

"Віртуальна зустріч міністрів G7 - це не те, як ми бачили засідання, коли планували його", - відзначив Помпео.

Найбільше уваги під час засідання приділялось стримуванню пандемії коронавірусу.

За повідомленнями ЗМІ, країни-учасниці планували виступити із спільною заявою стосовно пандемії. Однак, як першим повідомило видання Der Spiegel, посилаючись на урядові джерела, домовленості про спільну заяву не було досягнуто через наполягання американської сторони, щоб вірус назвали "на честь" китайського міста, де розпочалась епідемія. Інші країни виступили проти такої позиції.

Нагадаємо, міністри фінансів країн-членів "сімки" - Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія - раніше обговорили вплив на економіку спалаху коронавірусу нового типу.

Loading...