live

Кожен день ми все одно сподіваємося на правоохоронців: Венедіктова пояснила, чому наполягає на перегляді закону про амністію євромайданівців

Т.в.о. директора ДБР Ірина Венедіктова Фото з відкритих джерел

На її думку, руху в розслідуваннях справ Майдану не буде без заочного засудження винних

Т.в.о. директора ДБР Ірина Венедіктова заявила, що відновленням справедливості є рівноцінне розслідування вбивств на Майдані як з боку правоохоронців, так і з боку активістів, адже ніхто не може сказати, що "це не наші громадяни", оскільки кожного дня люди продовжують сподіватися на правоохоронців.

Про це вона сказала в інтерв'ю Цензор.НЕТ. 

"Але, знову-таки, ви говорите - справедливість. Справедливість - це означає рівноцінно розслідувати і по тим, і по іншим? Ми ж всі хочемо довіри до державних інституцій. Хочемо? Хочемо. Правоохоронці та порядок - це що? Якщо у нас є 13 вбивств правоохоронців, ми не можемо сказати, що це не наші громадяни, і вони не виконували наказ. Тому що кожен день ми все одно сподіваємося на правоохоронців", - пояснила Венедіктова.

Новини за темою: Ексберкутівці вшанували пам'ять загиблих на Майдані правоохоронців біля меморіалу на Алеї Слави

За її словами, неможливо рухатися вперед у розслідуванні розстрілів на Майдані із законом 2014 року, який забороняє вчиняти будь-які дії по відношенню до учасників Революції Гідності. 

Вона додала, що у таких умовах можна лише розглядати справи та встановлювати обставини перших смертей.

"І вже якщо ми говоримо про справедливість, то у нас 78 загиблих від мітингувальників і 13 - від правоохоронців. І закон 2014 року, який забороняє нам діяти щодо цих осіб. Ви прекрасно про нього знаєте. Скажіть, в таких умовах ми можемо рухатися в відношенні, як ви говорите, встановлення справедливості? Велике питання. Ми можемо розглядати справи і встановити обставини перших смертей. За цим суспільство правди не має. Ось це те, про що ми дійсно повинні говорити", - підкреслила очільниця ДБР.

Також Венедіктова розповіла, що слідчі департаменту Офісу Генеральної прокуратури перейшли до ДБР 11 січня, з цього моменту і до 18 лютого, на її думку, було продемонстровано непоганий результат, а справу щодо розстрілів передали до суду.

"Не буду вимовляти якихось гасел, нехай суд встановлює. Але мені здається, що це вже достатньо показує: ми налаштовані на роботу", - зауважила вона.

Новини за темою: У Раді ініціюють позачергове засідання щодо стану розслідувань справ Майдану

Очільниця ДБР говорить, що рухатися далі стане можливим після того, як ДБР отримає дві "материнські" справи.

Водночас Венедіктова зазначила, що без заочного засудження винних важко буде займатися розслідуванням.

"Наприклад, як ми можемо рухатися без заочного засудження? Ніяк. Я написала листа всім главам фракцій і Денису Анатолійовичу Монастирському. Ми запропонували їм законопроєкт, який я промовляла з Денисом. Мені здається, він зовсім відрізняється від того, який зараз зареєстрований у Верховній Раді. Тому що в тому, попередньому, все одно була основа від луценківського законопроєкту. І без заочного засудження ми теж не зможемо далеко просунутися", - сказала вона.

Як повідомлялося раніше, очільниця ДБР Венедіктова заявила, що виступає за скасування закону про амністію учасників Майдану.

До цього генеральний прокурор України Руслан Рябошапка стверджував, що слідству відомо, хто причетний до витоку інформації у "справах Майдану".

Loading...