Ковальов: Під час пандемії Рада не повинна запроваджувати нові податки для дрібних фермерів

Олексій Ковальов Фото з відкритих джерел

Під час пандемії Верховна Рада не повинна запроваджувати нові податки для дрібних фермерів. Таку думку в блозі на 112.ua висловив народний депутат від "Слуги народу" Олексій Ковальов.

Наводимо текст блогу дослівно:

На всі сільськогосподарські землі буде запроваджуватися податок згідно із законопроєктом № 3131Д. Моя принципова позиція – я не буду голосувати за цей законопроєкт, оскільки вважаю, що під час пандемії ми не можемо зараз запроваджувати нові податки для дрібних фермерів. Оскільки запровадження цього податку призведе до краху дрібного фермерства.

Я вважаю, що ми повинні знайти інші інструменти для того, щоб підтримати дрібний бізнес та аграріїв. Я вважаю, і це моя принципова позиція, що ми спочатку повинні дати їм підтримку, а потім вже запроваджувати якісь додаткові заходи, податки, збори тощо. Я категоричний і на комітеті прямо про це сказав, що я проти, і навів аргументацію. Оскільки у нас нормативно-грошова оцінка, яка є базовою відліку саме цього податку, вона не приведена в порядок. Можу навести приклад, що земельна ділянка, яка перебуває на поливі, оцінена так само, як та, що знаходиться не на поливі, хоча прибутковість поливної землі втричі більша, ніж неполивної. Я вважаю, що його потрібно доопрацьовувати і відправити трохи подалі.

Цей законопроєкт № 3131Д тільки пройшов комітет. Я думаю, що депутати схаменуться, і ми не будемо виносити його в зал. А до осені, я думаю, буде перероблено законопроєкт. Можливо, ми взагалі не будемо його виносити. Але на цьому етапі є рішення комітету, і воно позитивне. Комітет своєю більшістю підтримав. Навіть якщо його винесуть у зал, я буду наполягати і пояснювати депутатам, що під час кризи цього не можна робити. Будь-яка країна зараз підтримує бізнес, який є.

Співавторами законопроєкту виступили кілька депутатських груп, фракцій – це "Довіра", "Слуга народу". Мета законопроєкту благородна – вивести з тіні всіх орендодавців, які не платять податки. Але при цьому, виводячи з тіні цих людей, які обробляють свої паї, ми їм не надаємо ніякої підтримки. Ми нічого не можемо їм запропонувати, щоб вони працювали "по-білому". Ця проблема є, але я вважаю, що зараз не час ображати саме маленьких фермерів, які працюють на своїй землі та в яких обмежено фінансовий ресурс. Зараз кредити не видають.

Я вважаю, це загрожує тим, що люди будуть продавати свої земельні паї, сільгоспземлі, які будуть у цивільному обігу.

І другий момент – люди не зможуть розширюватися та утримувати свої землі. Вважаю, що не потрібно зараз його застосовувати. Там є певна формула – нормативно-грошова оцінка, помножена на 0,045. Для свого округу я рахував – це близько 1000 грн за га.

Зараз схеми немає, лише законопроєкт. Ним передбачається, що хочуть вивести "чорних", "сірих" землекористувачів, які не платять прибутковий податок, ЄСВ вивести їх у "білу" форму, щоб вони працювали відкрито. Але чому вони працюють по-чорному? Тому що держава не дає підтримки, у нас немає роз'яснювальної роботи з цього питання.

Я вважаю, що у нас зараз глибока економічна криза не тільки в нашій країні, а й у світі, бо насідати на дрібних фермерів не варто.

Для села це відчутне податкове навантаження, яке призведе до негативних наслідків однозначно. З ким спілкувався, кого переконав, вони розуміють, що законопроєкт несе негативні наслідки для села і для нас як політичної сили.

Я думаю, що голосів не знайдеться, і в "Слузі народу" ми ще не провели роз'яснювальну роботу, але з ким я особисто спілкувався, вони мене підтримують, що зараз його ухвалювати не потрібно.

На голосування цей законопроєкт планували винести цього тижня, але я так розумію, що його не будуть виносити цього тижня. Найпевніше, його винесуть восени, коли вже стартує новий політичний сезон.Loading...