"Космічні" зарплати керівників держпідприємств: Григорій Мамка заявив про необхідність створення "правил гри"

Заступник Голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Григорій Мамка Фото з відкритих джерел

І визначити критерії оцінювання роботи керівництва, наголосив нардеп

В Україні потрібно створити правила гри для державних підприємств, щоб було зрозуміло, як оцінювати їхню роботу. Окрім того, потрібно визначити критерії оцінки роботи громадських, наглядових рад і керівництва держпідприємств.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Григорій Мамка.

Політик зауважив, що зовнішній вплив в Україні став уже настільки прямим, що чинній владі потрібно визначитися, "або ми будемо слухати і танцювати для того, щоб отримати якусь кількість грошей під кредити МВФ, і про це необхідно розказати людям, або все ж таки ми розпочнемо будувати в Україні, а потім виходити на міжнародну арену".

Новини за темою: Наглядові ради – це своєрідний хабар кланам, які "дерибанять" українські підприємства, – Балабан

"Чому я так говорю? Тому що про цю заробітну платню по мільйону-півтора ми чуємо про "Укрпошту", по-моєму, протягом двох років, що керівник є, отримує декілька мільйонів. Він так якісно продає марки, що у нього менша заробітна плата не повинна бути. У мене тут зустрічне питання все ж таки до державних інституцій і установ, які повинні надавати оцінку таким державним підприємствам. Наприклад, рахункова палата. Є установа? Є. Аудитслужба є? Державний заклад, який отримує фінансування з бюджету, і немалі гроші. То раз на рік вони повинні проінспектувати і дати офіційний висновок тому чи іншому згідно з планом державного підприємства. Яке воно? Чи прибуткове? Якщо прибуткове, то наскільки, у зв'язку з чим, які є недоліки...? Але у нас немає висновків Рахункової палати та Аудитслужби, а тільки піар-кампанії роботи за рік", – заявив Григорій Мамка і риторично поцікавився, навіщо такі органи.

Новини за темою: "Опозиційна платформа - За життя" вимагає ввести постійні обмеження на зарплати чиновників, менеджменту та членів наглядових рад держкомпаній

Парламентар акцентував, що він хотів би почути критерії оцінки роботи громадських рад, керівників державних підприємств та інших.

"Поки ми в Україні не зробимо правил гри до державних підприємств, яким чином оцінювати їхню роботу... Ніхто ж не розуміє, який прибуток вони приносять, тому що всі кажуть – збиткові", – зазначив Григорій Мамка.

Як повідомляли, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Скічко заявляв, що, як показує досвід сьогоднішньої наглядової ради "Укрзалізниці", іноземці поводять себе неефективно, вони захищають насамперед не інтереси держави, а свої особисті або ж інтереси певних іноземних компаній.

Додамо, голова Соціальної експертної платформи "Національна стратегія розвитку" Дмитро Співак заявляв, що іноземці на чолі наглядових рад українських монополій – це тотальний контроль над економікою держави.