live

Короткий курс – нагадування для влади в День Конституції

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України 

 

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Україна відзначає 24-у річницю прийняття Конституції. Передбачаючи бравурні промови і привітання Президента України В. О. Зеленського та його команди, хочу нагадати їм ті норми Основного Закону, які вони грубо порушують, зраджуючи інтереси українських громадян і країни.

Представникам влади, які ігнорують норми Конституції України і намагаються поставити їх на службу своїм вузькополітичним інтересам, слід пам'ятати:

Перше. Відповідно до статті 1 Конституції "Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава". Суверенна і незалежна нічого спільного не має з зовнішнім управлінням, яке стало державною політикою як попередньої, так і нинішньої влади. Демократична та правова держава – це та, в якій монополія на силу належить обраній народом владі, а не націонал-радикалам і "бродячим активістам", які розперезалися, в якій права і свободи громадян надійно захищені і гарантовані владою. Соціальне – це перетворення бідної країни в успішну, а не в злиденну.

Друге.  Політика насильницької українізації, що проводиться владою, є антиконституційною та дискримінаційною. Вона порушує права мільйонів українських громадян, оскільки суперечить частини третьої статті 10 Основного Закону: "В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України".

Третє. Президенту України і численній раті "слуг народних", які намагаються переглянути соціальні стандарти, скасувати пільги і перетворити українців в безправних рабів, треба знати, що відповідно до частин другої та третьої статті 22 Основного Закону "конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані". Крім того, "при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод".

Четверте. Команді Президента В. О. Зеленського, яка поглиблює і посилює політику тарифного геноциду, підвищення цін, запровадження ринкових тарифів, що провокує зростання безробіття, слід вивчити статтю 48 Основного Закону, яка гарантує кожному громадянину "право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло".

П'яте. "Реформаторам" від медицини Президента В. О. Зеленського, які продовжують злочинну реформу Супрун щодо знищення системи охорони здоров'я в Україні, нагадую норми частини 3 статті 49 Конституції: "Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності".

Шосте. "Слугам Народу" необхідно засвоїти, що виключно Український народ, який є єдиним джерелом влади, здійснює її безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Про це свідчить стаття 5 Конституції України.

І сьоме. Президенту В. О. Зеленському та "новим обличчям" у владі, які були вирощені в трускавецькому "Rixos" і/або на соросівських гранти, слід вивчити напам'ять частину другу статті 68 Конституції України "Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності". Нагадую: Конституція – це Основний Закон.

Адже рано чи пізно нинішніми представниками влади (і за сумісництвом слугам Сороса, МВФ та інших міжнародних лихварів) доведеться відповісти за всі ті злочинні "реформи", які вони проводять на догоду західним господарям.

Впевнений, "шановні" панове, які перебувають при владі, що при ретельному, вдумливому вивченні Основного Закону ви зможете зробити для себе масу нових відкриттів. Але це вже зовсім інша історія, і ми до неї обов'язково повернемося.

З святом, дорогі українці!!! Захистимо нашу Конституцію від зловживань влади. Захистимо наше право на гідне та успішне ЖИТТЯ!

Віктор Медведчук,

доктор юридичних наук,

академік Національної академії

правових наук України,

заслужений юрист України

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.