Конституційний суд відклав розгляд закону про ринок землі

Конституційний Суд України. Фото: dt.ua

Засідання перенесли через відсутність представника президента у КС Федора Веніславського

Велика палата Конституційного суду відклала розгляд об'єднаного подання народних депутатів щодо конституційності закону, який відкриває ринок землі в Україні, повідомляє "Укрінформ".
 
Згідно з повідомленням, судді ухвалили рішення відкласти засідання, оскільки не з'явився один з учасників провадження - представник президента у КС Федір Веніславський, який надіслав письмове клопотання. Зрештою суд задовольнив його.

"Земля, як об’єкт права власності українського народу, є основним національним багатством, перебуває під особливою охороною держави, що насамперед стосується саме земель сільськогосподарського призначення", - стверджують ініціатори подання.

Народні депутати зазначають, що лише український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об'єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум.

Новини за темою: Порушено матеріальне право і процедуру ухвалення: КСУ має визнати закон про ринок землі неконституційним, – Німченко

Нагадаємо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів, голосування відбулося 31 березня о 00:42.

Але у Верховній Раді заблокували підписання законопроєкту про ринок землі, прийнятого парламентом у ніч на 31 березня, зареєструвавши постанови про скасування результатів голосування.

Згодом, на позачерговому засіданні 13 квітня народні депутати розблокували підписання законопроєкту про ринок землі. Парламент розглянув і відхилив 13 постанов про скасування закону.

28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі.

Loading...