Новини » Політика Читать эту новость на русском

Конституційний суд сьогодні не розглядав закон про землю в цілому, – Арахамія

Давид Арахамія Слуга Народу / Facebook

Як повідомив пан Тупицький, найближчим часом закон про землю КСУ не розглядатиме, - заявив нардеп

Конституційний суд України не розглядав закон про ринок землі в цілому, а лише 13-14 статті, які пов’язані із ринком землі.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив лідер парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"Вони (судді Конституційного суду, - ред.) не розглядали землю. Вони розглядали 13-14 статті, які пов’язані з ринком землі в тому числі. Саму землю вони зараз не розглядають. І в найближчий час, як повідомив пан Тупицький, не будуть розглядати. Це робиться в черговому процесі, подивимося, як воно буде далі", – заявив парламентар.

Новини за темою: В закон про ринок землі закладений не лише її продаж, а й можливість відчуження земель через банки, – Лазарєв

Разом з тим Давид Арахамія зазначив, що найближчим часом Конституційний суд розгляне "питання мови".

"Будемо дивитися, яке рішення вони приймуть", – зазначив політик.

Як повідомляли, збори суддів Конституційного суду України скасували через екстрений розгляд конституційності закону про ринок землі.

Зокрема, збори мали відбутися 2 листопада об 11:00, однак були раптово перенесені.

За інформацією українських ЗМІ, засідання щодо конституційності закону про ринок землі почалося о 12:00. Проте невідомо, у зв'язку з чим виникла така негайна необхідність у розгляді даного питання.

Новини за темою: У Раді назвали терміни формування нового складу КСУ

Інформацію щодо перенесення зборів суддів також підтвердили на сайті КСУ.

Нагадаємо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів, голосування відбулося 31 березня о 00:42.

Але у Верховній Раді заблокували підписання законопроєкту про ринок землі, прийнятого парламентом у ніч на 31 березня, зареєструвавши постанови про скасування результатів голосування.

Згодом, на позачерговому засіданні 13 квітня народні депутати розблокували підписання законопроєкту про ринок землі. Парламент розглянув і відхилив 13 постанов про скасування закону.

28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі. Незгодні із цим рішенням нардепи звернулися до КСУ.

Loading...