Новини » Політика Читать эту новость на русском

Конституційна криза є реальною загрозою розпаду держави, – Німченко з трибуни ВРУ

Василь Німченко "Опозиційна платформа - За життя"

КСУ має право на існування без втручання будь-яких інших гілок влади, наголосив парламентар

Коли топчуться по Конституції, коли не виконуються її приписи, це є конституційною кризою, яка становить реальну загрозу розпаду держави.

Про це під час виступу з трибуни Верховної Ради, засідання якої транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Василь Німченко.

Василь Німченко нагадав, що сьогодні – 33-й рік народження Конституційного суду України. Нині, каже народний депутат, робота КСУ заблокована. Парламентар застеріг від наявності в Україні не лише правового, а й конституційного нігілізму: "Коли топчуться по Конституції, коли не виконуються приписи Конституції, а це є не що інше, як конституційна криза... Це є реальною загрозою розпаду держави".

Новини за темою: У "Слузі народу" пояснили, чому Рада досі не розглянула президентський законопроєкт про КСУ

Василь Німченко додав, що, коли фракція визначалася з кандидатурою на посаду судді Конституційного суду України, парламентарі виходили з того, що Конституційний суд України, який діє на принципах контролю згідно з Конституцією, має право на існування без втручання будь-яких інших гілок влади.  

Як повідомляли, народні обранці під час засідання ВРУ провалили голосування за кандидатуру на посаду судді КСУ: за призначення чинного нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Юрія Павленка, який під час рейтингового голосування отримав найбільшу підтримку залу, проголосували лише 100 парламентарів. Спікер Дмитро Разумков звернувся до профільного комітету з проханням підготувати проведення повторного конкурсу на посаду судді КСУ.

Додамо, народна депутатка Галина Янченко заявляла, що у фракції "Слуга народу" визначилися лише з однією кандидатурою на посаду судді КСУ.