Конкурс з обрання голови САП відбудеться під громадським контролем, – Зеленський

Володимир Зеленський на зустрічі в послами "Великої сімки" Офіс президента

Президент запевнив, що готовий усіляко захищати й забезпечувати незалежність роботи антикорупційних органів

Президент України Володимир Зеленський у Миколаєві зустрівся з послами країн "Великої сімки" та Європейського Союзу. Під час зустрічі обговорили антикорупційні органи, передає пресслужба Офісу президента.

Голова держави поінформував учасників зустрічі про стан і перспективи реалізації ключових реформ, ситуацію навколо антикорупційних органів, Нацбанку, про підготовку до проведення місцевих виборів.

Не менш важливою, Зеленський назвав незалежність антикорупційних органів. Він запевнив, що його позиція – всі процедури відбору членів конкурсних комісій та конкурси на посади очільників антикорупційних органів, зокрема таких як САП та НАБУ, мають відбуватися згідно з установленою законом процедурою, прозоро та під громадським контролем.

"Як гарант Конституції готовий усіляко захищати й забезпечувати незалежність і прозорість роботи САП, НАБУ, ВАКС. Водночас вимагатиму забезпечення права українських громадян бачити дієву роботу цих органів", - наголосив президент.

Новини за темою: Боррель: Безвізу України з ЄС нічого не загрожує, але ситуація із САП може на це вплинути в майбутньому

Нагадаємо, напередодні народні депутати підтримали проєкт постанови про визначення представників до складу комісії, яка обиратиме керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

США і Європейський Союз відреагували на рішення Верховної Ради та закликали забезпечити прозорий процес відбору керівників.

Своєю чергою, голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що не бачить жодної проблеми у проведенні чесного відбору на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, на якому наголошують ЄС і США у своїх заявах.

Loading...