Коли ви поставите заслін зовнішнього управління країни: Журавський звернувся до Зеленського з приводу листа Медведчука

Віталій Журавський, доктор юридичних наук, професор. Фото zhitomir.life

Доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України Віталій Журавський звернувся до президента Володимира Зеленського з приводу відкритого листа, який йому днями адресував голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук. Відповідне звернення було опубліковано на сторінці Журавського в Facebook.

Далі наводимо його текст дослівно: 

Шановний Володимире Олександровичу! Маю законне право звернутися до Вас, як виборець, який Вас підтримав у фінальній частині президентських виборів.

Ви обіцяли дотримуватися норм діючої Конституції та чинного законодавства. У мене до Вас є питання, яке мене постійно турбує.

Чому не виконується стаття 5 Головного закону країни, в якій чітко сказано, що саме народ є єдиним джерелом влади в Україні. І ніхто не може узурпувати державну владу.

Чому ігнорується стаття 38 Основного закону країни, в якій зазначається, що тільки громадяни України мають право брати участь в управлінні державними справами.

Зате ми маємо засилля іноземців на державній службі, осіб з подвійним громадянством, які допущені до державних таємниць. Створена паралельна юстиція під контролем третіх країн. Це прямо суперечить статті 1 Конституції України, в якій наголошується, що Україна є суверенна і незалежна держава.

І саме тому я підтримую лист Віктора Медведчука до Вас з питанням, коли Ви поставите заслін зовнішнього управління нашої країни. Коли?

Як повідомлялося, "Опозиційна платформа - За життя" наполягає, щоб президент Володимир Зеленський публічно відреагував на лист, який йому написав Віктор Медведчук.

Нагадаємо, у листі Зеленському Медведчук закликав главу держави прийняти реальність, в якій він існує.

"Президент повинен прийняти реальність, в якій він існує, ‒ ту Україну, про яку Ви дізналися, бути може, навіть більше, ніж хотіли, її проблеми і труднощі, бажання й очікування. Але це неминуче доведеться зробити, якщо Ви хочете будувати Україну, а не робити вигляд, що будуєте її, покращувати життя людей, а не "проводити реформи".

Якщо Ви хочете зробити Україну успішною країною, то Вам варто почати з себе. А бути успішним для Президента не означає йти шляхом концентрації своєї влади, як це робили і Ющенко, і Янукович, і Порошенко", - підкреслив у листі Медведчук.