live

Коли українці зможуть почати заробляти мільйони на доносах проти корупціонерів

Фото з відкритих джерел

З 1 січня 2020 року набув чинності закон "Про внесення змін до закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції", який ініціював президент Зеленський. Згідно з законом українці можуть здавати корупціонерів за винагороду у розмірі до 3 тисяч мінімальних зарплат.

Однак, видання "Cтрана.ua." у їхньому матеріалі з'ясувало, що на практиці закон поки не працює.

Так, ще на етапі передвиборчої кампанії Зеленський анонсував для українців можливість здавати корупціонерів за "премії" - 10% від награбованого нечистими на руку чиновниками.

Новини за темою: Чому боротьба з корупцією приречена на провал, або Як вижити українському бізнесу

І тепер паралельно з цим Кабмін повинен в 3-місячний термін з дня набрання документом чинності внести пропозиції до парламенту за сумою, яку потрібно закласти в бюджет на премії викривачам, а також прийняти ряд підзаконних актів. 

У цей же час НАБУ і НАПКА треба буде створити спеціальні лінії зв'язку для прийому "сигналів", в тому числі, анонімних, від громадян.

Але цього поки досі не зроблено, йдеться у висновку в матеріалі.

Наразі НАПКА вже почало популяризувати полювання на корупціонерів серед українців. Навіть юристи відзначають, що новий закон може допомогти активніше виявляти корупціонерів.

Однак, у ньому все одно є чимало підводних каменів як для самих викривачів, так і для тих, кого запідозрять в корупції, йдеться у статті.  При цьому і для держави така боротьба з корупцією може виявитися менш вигідною, ніж спочатку передбачалося.

Новини за темою: Опубліковано закон про викривачів корупції

Як повідомлялося раніше, у Верховній Раді хочуть визначити, хто може бути викривачем корупції.

Також зазначалося, що нардепи хочуть скасувати заставу для топ-корупціонерів при обранні їм запобіжного заходу.

Loading...