Коли немає монополії держави, до справи береться вулиця: Кацман про протести радикалів

Політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман 112 Україна

Через наближення виборів ми щодня будемо спостерігати "марлезонські балети", стверджує експерт

Коли немає монополії держави, до справи береться вулиця.

Про це в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Коментуючи акції протесту націонал-радикалів проти опозиційних політичних сил, Володимир Кацман зауважив: держава має конституційно прописані позиції про те, що тільки у держави і у правоохоронних органів є монопольне право на використання сили, яке вживається тільки відповідно до закону і служить для забезпечення безпеки людей.

"А якщо держава відступає з цієї позиції, держава запрошує на цю позицію вулицю. Туди заходять люди, які демонструють публічно позицію, що держава слабка, що вона не може забезпечити порядок на вулиці, не може забезпечити, щоб злочинець сидів у в’язниці, а той, хто постраждав, отримав компенсацію, хоча б моральну. От коли немає монополії держави, до справи береться вулиця", – заявив Володимир Кацман.

Також експерт зауважив, що зараз в Україні спостерігається загострення такої ситуації через наближення місцевих виборів.

"У повітрі пахне виборами. Ось скоро вибори, і ми будемо кожного дня спостерігати "марлезонські балети"", – заявив Кацман.

Новини за темою: Звіробій не ображає "Опозиційну платформу – За життя" – вона ображає виборців, – Плачкова

Новини за темою: Маруся Звіробій хайпує, а влада не присікає відверті погрози президенту і політикам, – Добкін

Нагадаємо, у Харкові в ніч з 24 на 25 червня невідомі з битами напали на співробітника партії Шарія. Постраждалого хлопця звуть Микита. 17 червня він вів колону в Києві, після чого на його адресу почали надходити погрози з боку Нацкорпусу. Через деякий час хлопець звернувся в поліцію по допомогу, а вже за кілька годин його намагалися вбити. Невідомі з битами застали співробітника партії Шарія біля його будинку, коли він був один. Били переважно по голові. У важкому стані він потрапив до реанімації.

В ефірі телеканалу ZIK Анатолій Шарій відкрив нові подробиці інциденту.

Згодом стало відомо, що поліція перекваліфікувала статтю у справі про напад на члена партії Шарія Микиту Роженка в Харкові.

Додамо, 2 липня блогер Анатолій Шарій повідомив про побиття Нацкорпусом у Вінниці прихильника його політичної сили.Loading...