Коли є армія бідних, завжди буде "маршал Гречка", – Карасьов про підкуп виборців

Політолог Вадим Карасьов З відкритих джерел

Політолог пояснив, що таке електоральна корупція

До того часу, допоки в Україні є армія бідних, завжди знайдеться "маршал Гречка", який здійснюватиме підкуп виборців.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Гість студії під час обговорення теми про наближення місцевих виборів зауважив, що роздавання кандидатами "гречки" трактується як допомога, а ось коли роздають гроші – це прямий підкуп.

"Сітка" – це незаконно, а ось ці продуктові пакети – ну, працює. Коли були довибори в 2015 році на 208 окрузі, там брав (участь. – Ред.) один політик, який роздавав гречку. І його розмалювали в такому кітелі, як "маршал Гречка". Коли є армія бідних, завжди буде "маршал Гречка". Люди бідно живуть, в глибинці тощо, тому для них, можна сказати – подарунок, можна сказати – підкуп. Але ви думаєте, що таких підкупів немає в ідеальних демократіях? Наприклад, перед виборами сенатори або конгресмени вибивають собі хороші, лобістські проєкти на підприємства, на інші речі для своїх виборців. Підкуп це чи ні? Але це законно наче, бюджет виділяє гроші на якісь виробничі проєкти в тому чи іншому окрузі", – сказав Вадим Карасьов.

Новини за темою: Аваков пригрозив жорсткою реакцією на порушення на місцевих виборах

Такі речі є електоральною чи політичною корупцією, але це не кримінальна корупція, пояснив гість програми.

Нагадаємо, політолог Олександра Решмеділова заявляла, що на місцевих виборах можна буде спостерігати внутрішньопартійну боротьбу кандидатів. І якщо два або більше кандидатів будуть мати серйозні амбіції, це може закінчитися і компроматами, і додатковими сірими та чорними технологіями.

А журналістка Світлана Крюкова говорила про те, що партія влади до місцевих виборів активно застосовує технологію зі створення "клонів" кандидатів, яка дозволяє вкрасти у великих гравців перемогу у першому турі.Loading...