"Хотят ли русские войны?": Представник України в ООН зачитав постпреду РФ вірш

Сергій Кислиця Фото з відкритих джерел

На думку українського представника, зараз набирає обертів "прославляння Сталіна"

Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця продекламував російському постпреду Василю Небензю, вірш поета Євгена Євтушенка "Чи хочуть росіяни війни?". Про це повідомляє "Громадське".

"Хотят ли русские войны". Я процитую: "Хотят ли русские войны? Спросите вы у тех солдат, что под березами лежат, и вам ответят их сыны, хотят ли русские войны", - процитував Кислиця автора.

"Коли ми побачимо, чи винесуть портрети Сталіна його учасники. Того Сталіна, який свого часу був винесений з Мавзолея, але, як бачиться, не з голів. "Но как из наследников Сталина, Сталина вынести", написав той же Євтушенко у 62-му році  і продовжив: "Пусть мне говорят - успокойся, спокойным я быть не сумею, покуда наследники Сталина живы еще на земле. Мне будет казаться, что Сталин еще в Мавзолее", - додав український дипломат.

Кислиця зауважив, що сьогодні набирає обертів прославляння Сталіна та його ім'я "відбілюють".

"Коли ростуть як гриби пам'ятники цьому диктатору та вбивці, автору геноциду українського народу 30-х років, я хочу завершити свій виступ питанням до російського представника: "Так хотят ли русские войны?" - завершив свій виступ постпред.

"Я не знаю, які портрети понесуть на 9 травня, навряд портрети Сталіна, сумніваюсь. Але я не знаю, які портрети понесуть на 9 травня у Києві. Чи буде в Києві взагалі парад, присвячений нашій спільний, до речі, перемозі?" - відповів Небензя і додав, що радий, що його колега знає ці вірші.

Зазначимо, вчора, 18 лютого, у Нью-Йорку Рада безпеки ООН провела засідання з нагоди п'ятої річниці укладання Мінських угод. Ініціатором зустрічі виступила Росія, яка запросила країни ЄС та представника ОБСЄ для аналізу виконання угод. Україну у дискусії представляв постійний представник при ООН Сергій Кислиця.

Нагадаємо, вранці 18 лютого незаконні збройні формування атакували позиції підрозділів ООС та здійснили спробу просування через лінію розмежування.

Після чого президент України Володимир Зеленський скликав засідання Ради національної безпеки і оборони за участю секретаря РНБО, керівництва Генерального штабу ЗСУ, Міністерства внутрішніх справ і СБУ.

Трохи згодом глава держави прокоментував обстріли позицій ООС на Донбасі та заявив, що рішучість української сторони дати відсіч проявам збройної агресії проти України надалі залишається незмінною.

Пізніше ситуацію прокоментував начальник Генерального штабу Руслан Хомчак. За його словами, загрози наступу незаконних збройних формувань на Донбасі немає.

Згодом Офіс генерального прокурора відкрив кримінальну справу через провокацію на Донбасі, а Служба безпеки України розпочала досудове розслідування обстрілів українських позицій.

Loading...