Хорватія запропонувала Україні оголосити амністію на Донбасі

Олексій Резніков Фото з відкритих джерел

Хорватські політики назвали ключові складові безпечної реінтеграції

Сьогодні, 6 жовтня, відбулася зустріч Хорватських чиновників і політиків з України на чолі з віцепрем'єром Олексієм Резніковим. На ній політики Хорватії висловили думку, що Україна повинна провести амністію на Донбасі в рамках його мирної реінтеграції. Про це повідомляє пресслужба Міністерства реінтеграції непідконтрольних територій України.

Згідно з повідомленням, хорватські політики назвали ключові складові безпечної реінтеграції:

  • демілітаризація та безпека,
  • введення перехідного періоду,
  • забезпечення відновлення майнових прав,
  • соціально-гуманітарна політика,
  • примирення між населенням.

Як зазначається, Хорватія має власний досвід реінтеграції територій Східної Славонії, Баранії та Західної Сирії, яка була під контролем сербів в ході громадянської війни в Югославії в 1990-х роках.

"У рамках спілкування українська та хорватська делегації дійшли висновку, що хорватський досвід безпечної реінтеграції може стати базою для українців, але модель такої реінтеграції в Україні має бути своя", - додали в міністерстві.

При цьому хорватська сторона підкреслила необхідність притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто вчинив військові злочини в ході конфлікту на Донбасі.

Новини за темою: Резніков розповів, якою буде амністія для учасників конфлікту на Донбасі

Нагадаємо, раніше вже колишній заступник глави української делегації в ТКГ по Донбасу Вітольд Фокін заявляв, що для досягнення миру на Донбасі необхідне проведення загальної амністії. 

Loading...