live

Холодов: Законопроєкт щодо ПриватБанку - це амністія в усіх справах на фінансовому ринку для Порошенка і Гонтарєвої

Фото з відкритих джерел

Законопроєкт щодо ПриватБанку - це амністія у всіх справах на фінансовому ринку для п'ятого президента України Петра Порошенка і колишньої глави Нацбанку Валерії Гонтарєвої. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив народний депутат від фракції "Слуга Народу" Андрій Холодов.

Наводимо текст його допису дослівно:

"Моя позиція щодо законопроекту № 3260.

Формально він спрямований на те, щоб унеможливити повернення ПриватБанку Коломойському.

Але ціна такого рішення - амністія в усіх справах на фінансовому ринку для Порошенка і Гонтарєвої. У списку цих справ не тільки Коломойський із ПриватБанком. А ще десятки інших бізнесменів і сотні тисяч вкладників, яких пустили по світу.

У 2014-2016 рр. Нацбанк ухвалив чимало незаконних рішень, зокрема й про визнання низки банків неплатоспроможними. Це були політичні розправи з опонентами Петра Порошенка. НБУ використали як ціпок і прикривали все це слоганом про "реформи", "незалежність НБУ" та "очищення банківської системи".

Після виведення з ринку майно ліквідованих банків продавали за безцінь своїм наближеним. МВФ начебто був не проти.

Колишні акціонери українських банків пішли до судів, деякі справи виграли – ліквідацію банків визнано незаконною.

На горизонті Валерії Гонтарєвої з'явилася перспектива судового переслідування за ухвалення незаконних рішень і зловживання владою.

І тепер з'являється законопроект № 3260, який списує всі питання до Порошенка і Гонтарєевої під приводом виключно справи Коломойського.

Я повинен на це погодитися?

Короткий зміст законопроекту № 3260 такий: Нацбанк, Фонд гарантування вкладів фізосіб і Кабмін отримують право на фінансовому ринку робити все, що вважають за потрібне, на підставі свого "професійного судження".

Це "судження" не можна оскаржити в суді. Максимум що можна – це спробувати отримати компенсацію за незаконні рішення постфактум. Але умови прописано так, що це зробити буде нереально.

Причому ці права Нацбанку хочуть видати заднім числом, щоб прикрити Гонтарєву та її команду у справах 2014-2016 рр.

Ви власник банку? НБУ може "віджати" його в будь-який момент. І ніяк ви потім бізнес не повернете. Ну або домовляйтеся з НБУ – шукайте корупційні можливості.

Я не зрозумів, це досить інвестиційно привабливо чи ще ні?

Виходить так: під приводом справи Коломойського Нацбанк хочуть наділити правами фінансового НКВС. Концентрація такої влади в одних руках дасть легальну можливість продовжувати використовувати НБУ в політичних цілях і поставить рішення НБУ вище всієї судової системи.

Наступний крок – право НБУ видати індульгенцію Свинарчуку?

Я за продовження співпраці з МВФ. Але на інших умовах".