live

Хоч повітря продавайте: МВФ не дає рекомендацій, а схвалює план дій української влади, – Швайка

Ігор Швайка. Фото: agrarnagazeta.com.ua

"МВФ не вимагав ухвалення закону про землю в його найдурнішому варіанті"

Міжнародний валютний фонд не дає рекомендацій – він схвалює той план дій, який запропонувала українська держава.

На цьому під час включення в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK акцентував український політик, юрист і правознавець, депутат Верховної Ради VII скликання Ігор Швайка.

Політик прокоментував ухвалення закону про відкриття ринку землі та голосування у першому читанні за так званий "антиколомойський" законопроєкт. Він наголосив, що ухвалювати будь-які закони на вимогу міжнародних організацій не можна.

"І якщо бути відвертим, то МВФ не вимагав ані ухвалення закону про землю в його найдурнішому варіанті, ані закону про внесення змін до законів про банківську діяльність у такій редакції. Насправді це все є наша суверенна воля – ухвалювати ці закони чи не ухвалювати. МВФ як кредитор, який позичив Україні силу-силенну грошей, цікавить лише одне – його цікавить прозора політика, як держава Україна, уряд, Міністерство фінансів конкретно планують обслуговувати і повертати той борг", – заявив Ігор Швайка.

Політик зауважив, що, коли лунають заяви про вимоги МВФ ухвалити закон про землю чи про банки, то тут українська влада лукавить.

"Спочатку МВФ звертається до української влади і каже - державо Україно, як ви пропонуєте, як ви бачите обслуговування і збалансування бюджету. Держава Україна устами президента, прем'єр-міністра, міністра фінансів біжить виконувати певну домашню роботу і кажуть – ось варіант, як ми це бачимо", – зазначив він.

Ігор Швайка пояснив, що з огляду на те, що ухвалення закону про землю чи інші подібні рішення є непопулярними серед виборців, то влада заявляє про те, що йдеться не про її пропозиції, а про вимоги МВФ.

Новини за темою: У нас є позитивний сигнал від МВФ, і, ймовірно, ми отримаємо перший транш незабаром, - Шмигаль

"Ось у чому полягає величезна брехня таких рекомендацій. МВФ не дає рекомендацій. Він схвалює той план дій, який запропонувала українська держава. Запропонує українська держава продавати повітря… - МВФ скаже, окей, хлопці, якщо ви продасте повітря над вашими степами і річками і це наповнить бюджет і дасть можливість повернути гроші. Прибігає українська влада і каже – ура, нам МВФ сказав продавати повітря", – заявив Ігор Швайка.

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада у першому читанні ухвалила так званий "антиколомойський" законопроєкт, а у ніч на 31 березня — закон про ринок землі.

Як повідомляли, народні депутати подали до так званого "антиколомойського" законопроєкту понад 16 тисяч поправок, що стало абсолютним рекордом українського парламенту.

Loading...