Керівник НБУ повинен відповісти за ту політику, в якій брав участь, – Власенко про відставку Смолія

Сергій Власенко Скріншот відео

Очільники Нацбанку не повинні йти у відставку за власним бажанням, вважає парламентар

Керівництво  Національного банку України має відповідати за те, що скоїло з українською економікою.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Батьківщина"), заступник голови партії "Батьківщина" Сергій Власенко.

Гість головного політичного ток-шоу країни прокоментував заяву про відставку, подану головою Національного банку України Яковом Смолієм. Нардеп нагадав, що пан Смолій раніше був заступником голови НБУ Валерії Гонтаревої, тож, перебуваючи на посаді керівника НБУ, Яків Смолій продовжив її політику.

Новини за темою: Профільний комітет підтримав відставку голови НБУ: Чи буде звіт Смолія

"Я вважаю, що керівник Нацбанку повинен відповісти за ту політику, в якій він брав участь. Ця політика вилилася в те, що облігації внутрішньої державної позики стали фінансовою пірамідою, що це дозволило прийти в Україну спекулятивному капіталу, який вимивав гроші з української економіки. Друге – у нас були жорсткі коливання курсу національної валюти. Я хочу нагадати, що за пані Гонтаревої цей курс сягав 40, якщо хтось не пам’ятає. А за пана Смолія коливання становили до 20%, притому, що ситуація була достатньо стабільна на фінансових ринках. Але при цьому український середній клас не міг отримати нормальні кредити у банківській системі", – сказав Сергій Власенко.

Новини за темою: Глава Мінфіну не бачить підстав для падіння гривні через відставку Смолія

Нардеп наголосив, що з огляду на це керівництво НБУ повинне спочатку відповісти на запитання правоохоронних органів, і вже після того слід ухвалювати рішення.

"Тобто вони не повинні йти у відставку за власним бажанням. Вони повинні відповідати за те, що вони скоїли з українською економікою", – вважає нардеп.

А те, що міжнародні кредитори захищають Якова Смолія, свідчить про одне – що Національний банк України не є незалежною інституцією, каже парламентар.

Нагадаємо, 1 липня глава НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. За його словами, він зробив це, оскільки протягом тривалого часу на Національний банк здійснюється систематичний політичний тиск.

Наступного дня постанову під номером №3772 було внесено до Верховної Ради.Loading...