Кацман про обмеження зарплат чиновникам: Влада тільки зараз озвучила те, про що "Опозиційна платформа – За життя" говорить вже кілька місяців

Політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Говорячи про обмеження зарплат чиновникам вищого рангу і членам наглядових рад держпідприємств, влада озвучила те, про що "Опозиційна платформа – За життя" говорить вже кілька місяців. Таку думку висловив журналіст Володимир Кацман, повідомляє "112 Україна". 

"Судячи із заяви президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, оновлений держбюджет введе граничне обмеження виплат усім топ-чиновникам і членам наглядових рад на рівні 10 мінімальних зарплат, або 47 тис. 230 грн. Що ж, це чудова ініціатива, ось тільки виходить вона від "Опозиційної платформи – За життя".

Ще 22 січня голова політради партії Віктор Медведчук повідомив, що "Опозиційна платформа – За життя" внесла до парламенту законопроект, який обмежить надприбутки чиновників. Дуже шкода, що президенту Зеленському та його уряду знадобилося так багато часу на усвідомлення важливості й потрібності цього законопроекту. Але дуже добре, що вони всі пішли шляхом, який пропонує "Опозиційна платформа – За життя", - зазначив Кацман.

Нагадаємо, Віктор Медведчук заявляв, що максимально допустимий розмір виплат особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, керівникам установ та організацій, які фінансуються з бюджету, не повинен перевищувати десяти мінімальних зарплат, тобто 47 230 гривень.

"Ми запропонували проект постанови, яким забороняємо міняти заробітну плату і змінювати базу, тобто підвищення прожиткового мінімуму. Тому що прожитковий мінімум сьогодні - 2061 гривня, а по факту повинен бути не менше 4000, і якщо привалить таке щастя для людей, то народні депутати зроблять собі зарплати понад 100 000 гривень", - повідомив Медведчук.

Нагадаємо, "Опозиційна платформа – За життя" внесла законопроєкт, що обмежує надприбутки чиновників, ще 22 січня 2020 року.

Прем'єр Шмигаль виступив зі схожою ініціативою тільки 30 березня 2020 р., а президент Зеленський – 10 квітня.