Кацман: Ми не переможемо коронавірус, якщо держава не захистить наших медиків

Політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Чиновники не мають права залишати медпрацівників без захисних засобів і підтримки при загрозі зростання пандемії коронавірусу. Зараз існує реальна загроза зростання випадків захворювання і смерті саме кинутих на передову боротьби з вірусом медиків, тому що засоби їх захисту із запасників розкрадені і розпродані, а медпрацівники буквально вмирають від знесилення на робочих місцях.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман, коментуючи кроки уряду України по боротьбі з пандемією.

"Показники життя і умови для роботи лікарів, вчителів, вихователів - і є показники функціонування самої держави ... А у нас що відбувається? Кількість хворих людей зростає, пандемія розширюється, а медики залишаються незахищеними через те, що мародери-чиновники розпродали стратегічний запас захисних засобів з держрезерву - і не несуть ніякого покарання! У лікарнях - марлеві костюмчики і двошарові маски, які ні від чого не захищають, немає спецхалатів, респіраторів, взуття. У лікарнях - бруд, антисанітарія, немає елементарних побутових умов, все тече, капає, ламається. Медики знесилені завантаженням, втрачають імунітет, хворіють і вмирають. Ось вони - реалії "реформи Супрун", яка всього-на-всього погубила вітчизняну медицину ", - переконаний експерт.

Володимир Кацман вважає, що "мародери і казнокради повинні негайно понести покарання за розпродаж та розкрадання захисних засобів, тільки тоді можна вважати дії державних чиновників справедливими і ефективними".

"Медики як солдати - на передовій. Розумні воєначальники завжди повинні дбати саме про солдатів. А у нас тисячі медиків через карантин не можуть нормально дістатися до своєї роботи, стоять годинами в транспортних чергах, ніхто не подбав про те, щоб організувати їм підвезення, створити умови, щоб вони не перевтомлювалися, що не заражалися, не вмирали на робочому місці від втоми або хвороби", - заявив журналіст.

"Якщо ми всі не захистимо медиків, якщо продовжиться тенденція звільнення медперсоналу, якщо ще 50 - 70 тисяч медпрацівників середньої ланки покинуть країну і поїдуть працювати в інші країни, як це почалося при"реформах Супрун" і тривало аж до коронавірусу, то ми приречені на провал протидії та пандемії, і інших викликів", - резюмував Володимир Кацман.